Ludzie tańca

Bartłomiej Raźnikiewicz

  • tancerz
  • pedagog
Zdjęcie: Bartłomiej Raźnikiewicz

Fot. z archiwum PTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Bartłomiej Raźnikiewicz – absolwent Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznyych i Dziennikarstwa.  Przed rozpoczęciem nauki w Ogólnoksztacącej Szkole Baletowej im Feliksa Parnella w Łodzi, swoją taneczną pasję rozwijał w zespołach ludowych i tańca towarzyskiego. W roku 1996 odbył letni staż w Teatrze Borysa Ejfmana w St. Petersburgu. Wielokrotnie brał udział w warsztatach tanecznych, m.in. w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz w warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez Yoshifumi Inao oraz Noę Paran z Batsheva Dance Company. W sezonie 1997/98 pracował w łódzkim Teatrze Wielkim, a potem na dwa lata związał się z Musical Weber Gala – Europa Tour.

Od 2001 roku pracuje w Polskim Teatrze Tańca, obecnie jest jego solistą, prowadzi również kursy w ramach Otwartych Zajęć i Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Trenuje sztuki wschodnie: kyokushinkai, tai-chi i yogę.

W 2008 roku zrealizował swój debiutancki spektakl IXXI – La Lotta Continua, w ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca. Tańczy m.in. w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Już się zmierzcha, Carpe Diem, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Walk@ karnawału z postem, FootBall@… (chor. Ewa Wycichowska), Lato Red-Sun (chor. Thierry Verger,) Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg) oraz Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close