Teatr Tańca KOINSPIRACJA

Zdjęcie: Teatr Tańca KOINSPIRACJA

Myśli..., chor. Adrian Rzetelski. Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca KOINSPIRACJA powstał w 2009 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech doświadczonych choreografów, wywodzących się z Polskiego Teatru Tańca, oraz młodych artystów poszukujących własnego języka wypowiedzi artystycznej. Od kilku lat zespół pracuje nad projektami taneczno-performatywnymi oraz prowadzi cykliczne zajęcia i warsztaty z technik tańca współczesnego dla tancerzy i osób początkujących.

Misją zespołu jest popularyzacja oraz rozwój tańca współczesnego w Polsce, Europie i na świecie, produkcja spektakli, organizacja warsztatów teatralnych, tanecznych oraz integracja środowiska artystycznego. KOINSPIRACJA jest wolną przestrzenią, w której ścierać się mogą indywidualne doświadczenia każdego z działających w niej twórców, zarówno te dotyczące praktyki teatralnej, jak i wynikające z osobistych przeżyć. Z twórczego zamętu powstają spektakle osadzone niezwykle blisko ludzkiej tkanki i wplatanych w nią relacji społecznych.

Obecnie zespół prowadzi Adrian Rzetelski. W 2013 roku Koinspiracja uzyskała osobowość prawną, dzięki której może realizować artystyczne założenia swojego statutu.

Spektakle:
– Kontakty-Inspiracje, chor. Adrian Rzetelski, Bartłomiej Raźnikiewicz, Piotr Chudzicki, 2010

– Droga , chor. Piotr Chudzicki, 2011

Nic do powiedzenia, chor. Paulina Grochowska, 2011

Chochoły, chor. Adrian Rzetelski, 2011

Uziemiona, chor. Paulina Grochowska, 2012

Inni.pl, chor. Adrian Rzetelski, 2012

Wieczór polski, chor. Adrian Rzetelski, 2012

Po kawałku, chor. Andrea Brendel, 2013

Myśli…, chor. Adrian Rzetelski, 2013

Przy zespole działa Koinspiracyjne Studio Tańca – bieżące informacje o organizowanych zajęciach oraz warsztatach można znaleźć na stronie internetowej zespołu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close