Poznań: Teatr Tańca KOINSPIRACJA „Myśli” – chor. Adrian Rzetelski

Zdjęcie: Poznań: Teatr Tańca KOINSPIRACJA „Myśli” – chor. Adrian Rzetelski

Fot. Phile Dreprez.

Wersja do druku

Udostępnij

Tematyka spektaklu dotyka problemu, z którym wszyscy spotykamy się na co dzień. Cechy i działania, które dawniej były ściśle przypisane poszczególnym płciom, w tej chwili stają się uniwersalne. Przed jakimi wyzwaniami stawia nas ta sytuacja ? Gdzie w tym momencie kształtuje się tożsamość kobiety i mężczyzny ? Przez lata kobiety walczyły o równouprawnienie, zwiększenie możliwości wyboru własnej drogi. W tym czasie pojęcie męskości i rola mężczyzny stawała się coraz mniej oczywista. Znajdujemy się w momencie, kiedy po raz kolejny trzeba zastanowić się nad  kwestią gender. Kim jest kobieta ? Kim jest mężczyzna we współczesnym świecie ? Czy równouprawnienie ma  doprowadzić do tego, że wszyscy będziemy tacy sami ?

Proces definiowania kobiecości i męskości, często przebiega we wzajemnej izolacji. Do czego może to doprowadzić w relacjach damsko-męskich ? Jak kształtuje się tożsamość kobiety, przyjaciółki czy koleżanki w emocjonalnym chaosie zamkniętym w jednym pokoju ? Na małej, zamkniętej przestrzeni rozwija się dramat trzech kobiet uwikałanych w koszmar współistnienia i braku empatii. Wzruszający, a momentami okrutny obraz wewnętrznych rozterek trzech kobiet próbujących stworzyć swój idealny świat przyjaźni, miłości i harmonii. Czy im się to uda? Czy osiągną nirwanę w zagmatwanym emocjonalnie świecie, gdzie scenariusz ich zachowań zależy tylko od współistnienia ich samych? Czy na planecie Wenus panuje szczęście ? Inspirowany jest obrazami Lou Ros’a.

Myśli, chor.Adrian Rzetelski

asystent choreografa: Dorota Michalak
wystepują: Andrea Brendel, Paulina Grochowska, Magda Traciłowska
muzyka: Artur Sosen Klimaszewski
kostiumy i scenografia: Adriana Cygankiewicz

Współpraca reżyserska: Janusz Stolarski

Koprdytaor projektu: Amanda Laura Kondratowicz

TRAILER:

http://www.youtube.com/watch?v=9CfUu2TTwcs

Po spektaklu odbędzie się wernisaż i aukcja prac poznańskich artystów na rzecz Jeremiego Boczko. Zbieramy fundusze na leczenie i rehabilitacje synka koleżanki. Będą zdjęcia i obrazy.
https://www.facebook.com/jeremi.boczko?ref=ts&fref=ts

Link do zdjęć z prób autorstawa Andrzeja Hajdasza :
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495273357201535.118688.100001566255054&type=3

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close