Ludzie tańca

Zdjęcie: Adrian Rzetelski

Fot. z materiałów artysty.

Wersja do druku

Udostępnij

Adrian Bartłomiej Rzetelski – tancerz, choreograf. Urodzony 10.03.1973. Ukończył Państwową Szkołę Baletową w Łodzi (1992). Tańczył w takich zespołach, jak Teatr Muzyczny w Łodzi, Polski Teatr Tańca, Fundacja Movements Factory oraz Fundacja Koinspiracja w Poznaniu, Studio Tańca Moderne, William Petit Rialto Fabrik Nomade oraz współpracował z wieloma innymi teatrami i twórcami w całej Europie.

Współpracował z takimi artystami, jak: Ewa Wycichowska, Iwona Pasińska, William Petit, Jens Ostberg, Anna Piotrowska, Avi Kaiser, Orjan Anderson, Karine Saporta, Czesław Mozil, Leszek Możdżer, Arnold Dąbrowski, Zbigniew Łowżył.

Obecnie współtworzy Teatr Tańca KOINSPIRACJA w Poznaniu. Teatr Tańca KOINSPIRACJA powstał w 2009 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech doświadczonych choreografów oraz młodych artystów. Aktualnie teatrem opiekuje się dwóch choreografów Adrian Rzetelski i Bartłomiej Raźnikiewicz. Od kilku lat zespół pracuje nad projektami taneczno-performatywnymi oraz prowadzi cykliczne zajęcia i warsztaty z technik tańca współczesnego dla tancerzy i osób początkujących. Misją teatru jest popularyzacja oraz rozwój tańca współczesnego w Polsce, Europie i na świecie, produkcja spektakli teatralnych, organizacja warsztatów oraz integracja środowiska artystycznego.

Spektakle Koinspiracji :

Kontakty-Inspiracje, 2010

chor. Adrian Rzetelski, Bartłomiej Raźnikiewicz, Piotr Chudzicki

Droga, 2011

chor. Piotr Chudzicki

Nic do powiedzenia 2011

chor. Paulina Grochowska

Chochoły, 2011

chor. Adrian Rzetelski

Inni.pl 2012

chor. Adrian Rzetelski

Wieczór polski , 2012

chor. Adrian Rzetelski

Oprócz spektakli i choreografii wymienionych powyżej Adrian Rzetelski przygotował także choregrafię i reżyserię ruchu w spektaklu Kiedy świat był młody w Teatrze Polskim w Poznaniu (2008, reż. Paweł Kamza).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close