Berlin/100º Berlin Festival: Teatr Tańca Koinspiracja „Myśli…” – chor. Adrian Rzetelski

Zdjęcie: Berlin/100º Berlin Festival: Teatr Tańca Koinspiracja „Myśli…” – chor. Adrian Rzetelski

Fot. Rami Shaya

Wersja do druku

Udostępnij

Tematyka spektaklu dotyka problemu, z którym wszyscy spotykamy się na co dzień. Cechy i działania, które dawniej były ściśle przypisane poszczególnym płciom, w tej chwili stają się uniwersalne. Przed jakimi wyzwaniami stawia nas ta sytuacja ? Gdzie w tym momencie kształtuje się tożsamość kobiety i mężczyzny ? Przez lata kobiety walczyły o równouprawnienie, zwiększenie możliwości wyboru własnej drogi. W tym czasie pojęcie męskości i rola mężczyzny stawała się coraz mniej oczywista. Znajdujemy się w momencie, kiedy po raz kolejny trzeba zastanowić się nad  kwestią gender. Kim jest kobieta ? Kim jest mężczyzna we współczesnym świecie ? Czy równouprawnienie ma  doprowadzić do tego, że wszyscy będziemy tacy sami ?

Proces definiowania kobiecości i męskości, często przebiega we wzajemnej izolacji. Do czego może to doprowadzić w relacjach damsko-męskich ? Ogladając spektakl obswreujemy, jak kształtuje się tożsamość kobiety, przyjaciółki czy koleżanki w emocjonalnym chaosie zamkniętym w jednym pokoju ? Na małej, zamkniętej przestrzeni rozwija się dramat trzech kobiet uwikłanych w koszmar współistnienia i braku empatii. Wzruszający, a momentami okrutny obraz wewnętrznych rozterek trzech kobiet próbujących stworzyć swój idealny świat przyjaźni, miłości i harmonii. Czy im się to uda? Czy na planecie Wenus panuje szczęście ?

Spektakl inspirowany obrazami Lou Rosa.

Recenzja

TRAILER

Choreografia: Arian Rzetelski

Asystent: Hubert Kożuchowski
Muzyka: Artur Sosen Klimaszewski
Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Występują: Andrea Brendel, Dorota Michalak, Paulina Grochowska

Więcej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Berlin: Sophiensaele, Sophienstraße 18

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close