Poznań: William Petit & Rosine Feferman – warsztaty badające relacje między muzyką a tańcem

Zdjęcie: Poznań: William Petit & Rosine Feferman – warsztaty badające relacje między muzyką a tańcem

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Koinspiracja zaprasza na warsztat, które poprowadzą:  William Petit – choreograf, reżyser i performer z Tulonu – oraz Rosine Feferman, kontrabasistka z Paryża. Wcześniej, w dniach 14-16 lipca artyści pokażą duet Solstice, przygotowany pod szyldem Spring Rituals.

GDZIE? KIEDY?

Maski. Ośrodek Teatralny UAM| al. Niepodległości 26, Poznań

17-19 lipca 2014 | godz. 18:00 – 21:00

Cena:   200 zł (9h – 3 dni)

70 zł (3h – 1 dzień)

Zapisy: ttkoinspiracja@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

William Petit i Rosine Feferman pragną podzielić się doświadczeniami wypracowanymi podczas badania relacji między muzyką i tańcem – tworzywem, na którym opiera się the Spring Rituals, rozwijanym przez artystów wspólnie od 2009 roku. Muzyka i taniec to tworzywa, które współgrają ze sobą poprzez brzmienie i ciszę, poprzez ciała/grające instrumenty.

Artyści w ramach warsztatów przeprowadzą trening rozumiany jako proces wyrażania własnych doświadczeń, skupiając się na tym, jak każdy uczestnik poprzez głębokie przygotowanie fizyczne i zaangażowanie jest w stanie stworzyć pewien rodzaj platformy złożonej z elementów, które mogą być użyte w improwizacji/wyreżyserowanym dziele, performansie.

Poprzez oddech, głos, ruch i wszystkie ich możliwe kombinacje, poprzez postrzeganie i doskonalenie brzmienia, wibracji, rytmu, ciszy, muzyki możliwym będzie osiągnięcie prostoty, która pozwala na wyraźne i swobodne działania, otwieranie się na eksperyment. Taniec w rozumieniu Williama Petita łączy proste propozycje, płynność i intensywność, szukanie spostrzegawczości, która tworzy pamięć ciała i pokłady, z którymi każdy performer może eksperymentować.

Po początkowym treningu artyści proponują pracę, podczas której każdy uczestnik będzie mógł udoskonalić zdobyte narzędzia poprzez improwizację, kompozycję, radzenie sobie z kwestiami widoczności, klarowności, a także poprzez interakcje z innymi, aby zbliżyć się do sposobów wykorzystania zdobytych narzędzi w połączeniu z kontekstem, przestrzenią, tematem, spostrzeżeniami, z którymi każdy uczestnik i grupa będzie chciała się podzielić, jako element wyreżyserowanych działań.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Maski, Ośrodek Teatralny UAM, al. Niepodległości 26, w godz. 18.00-21.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close