Ludzie tańca

Zdjęcie: Paweł Malicki

Fot. A. Grabowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Paweł Malicki –  tancerz, choreograf, pedagog Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej i Akademii Wychowania Fizycznego (kierunek: „Taniec w kulturze fizycznej”) w Poznaniu. Ukończył Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu na kierunku „Taniec współczesny” oraz Wydział Pedagogiki na specjalności „Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe”. W 2013 roku otrzymał dyplom choreografa jako absolwent studiów magisterskich na kierunku „Choreografia i teoria tańca” na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Swoją taneczną drogę zaczął od Studia Tańca Współczesnego „Plus”, działającego przy Konińskim Domu Kultury. W latach 2004-2006 był tancerzem Teatru Tańca ALTER Witolda Jurewicz. Od maja 2006 jest adeptem, a od 2009 roku – po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu – tancerzrm Polskiego Teatru Tańca.

 

Obecnie pracuje w PTT na stanowisku solisty. Występuje m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Wiosna – Effatha, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Szkoda, że Cię tu nie ma, Dobrze, że tu jesteś, Już się zmierzcha, LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Alexanderplatz, Desert i Architektura światła (chor. Paulina Wycichowska), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Lato – Red Sun (chor. Thierry Verger), Trzy siostry – wyobrażenie, Volta (chor. Andrzej Adamczak), Jewrope (chor. Yoshiko Waki), Tysiąc kolorów (chor. Takako Matsuda), Czterdzieści (chor. Jo Strømgren) oraz Percepcja (chor. Urszula Bernat-Jałocha).

 

W ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca artysta rozwija swój talent choreograficzny. Jest współtwórcą choreografii Kilka kroków (d)o miłości oraz autorem spektakli: Mat, Secondhand, The Unknown – Niewiadoma oraz tryptyku, na który składają się spektakle Hello, Stranger!, Hello, My Friend! oraz Hello. And Goodbye. Był pedagogiem Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu, prowadzi warsztaty w wielu miastach w Polsce (Konin, Zielona Góra, Piła).

 

Jest laureatem wielu nagród, m.in. indywidualnej nagrody na Międzynarodowych Prezentacjach Tańca (Kalisz 2006), nagrody „The best duo performance” na Międzynarodowym Konkursie „Solo&Duo Festival” (Budapeszt 2008) za własną choreografię 46. Choreografia ta przyniosła mu również pierwszą nagrodę w stypendialnym konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna” w 2009 roku. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie dla najpopularniejszego artysty scen poznańskich w plebiscycie publiczności „Biały bez”. 

 

W 2013 roku otrzymał stypendium w ramach programu „Młoda Polska”, przyznawanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego artystom do 35. roku życia, odznaczających się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki. W 2015 roku został laureatem Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolski”.

 

Poza tańcem próbuje swoich sił w sztukach plastycznych (rysunek i malarstwo olejne).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close