Poznań: Polski Teatr Tańca „Touch me”, „Volta” – chor. Andrzej Adamczak

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Touch me”, „Volta” – chor. Andrzej Adamczak

Touch me. Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Touch me (2016)

W spektaklu choreograf Andrzej Adamczak podejmuje próbę wieloaspektowego spojrzenia na doświadczenie dotyku. Choreograf bada różne rodzaje dotyku i nasze na nie reakcje. Szuka odpowiedzi na pytania: Czy jesteśmy gotowi na dotyk? Czy go potrzebujemy? Jaka jest nasza na niego wytrzymałość? Jakie ma on dla nas znaczenie? Touch me eksploruje dotyk jako jedną z najważniejszych form komunikacji. Dotyk może być zarówno zachętą do wysiłku fizycznego, jak również sposobem na wyrażenie czułości i okazanie wsparcia emocjonalnego.

Choreografia: Andrzej Adamczak
Muzyka: Claudio Monteverdi, Modeselektor, Pleq
Kostiumy: Mariusz Szmytkowski
Premiera: 11 marca 2016, Scena Wspólna w ramach IX Festiwalu Atelier
Czas trwania: 20 min.
Obsada: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan


Volta (2013)

Jednym z założeń spektaklu Volta jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka.  Volta” poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

Spektakl powstał  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych.

Wyrazisty, precyzyjny i doskonale zatańczony – kto nie był na premierze „Volty” Polskiego Teatru tańca w choreografii Andrzeja Adamczaka – powinien żałować! Doskonały spektakl, doskonały taniec, wspaniała muzyka i świetne kostiumy – Polski Teatr Tańca w najwyższej formie.
Lilia Łada, Codzienny Poznań, 08.12.2013

Choreografia: Andrzej Adamczak
Muzyka: Iwo Borkowicz
Kostiumy: Mariusz Szmytkowski
Premiera: 7 i 8 grudnia 2013, MP2, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Czas trwania: 50 min.
Obsada: Urszula Bernat-Jałocha, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Paulina Wycichowska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close