Ludzie tańca

Katarzyna Rzetelska

  • tancerka
  • pedagog
Zdjęcie: Katarzyna Rzetelska

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Rzetelska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po uzyskaniu dyplomu przez jeden sezon pracowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, następnie podpisała kontrakt w Japonii, gdzie tańczyła w stylu modern jazz i broadway jazz. Po powrocie tańczyła na scenach Europy Zachodniej w repertuarze musicalowym (m.in. Cats, Evita, Jesus Christ Superstar, Król Lew, Dzwonnik z Notre Damme, Piękna i bestia). Swoje umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła w Anglii podczas staży i warsztatów w technikach contemporary dance i modern jazz.

Była w grupie tancerzy współpracujących z Williamem Petit w projekcie Trans Danse Europe. Brała udział w warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez pedagogów z Batsheva Dance Company w Izraelu.

W roku 2005 związała się etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Była pedagogiem Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego w Polskim Teatrze Tańca. Występuje m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Wiosna – Effatha, FootBall@…, XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek III, lata 1981-84: Yesterday… and TODAY (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Nahrin), Jesień – Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Lato – Red Sun (chor. Thierry Verger), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Planets (idea: Lukas i Tereza Lepold), Public Space (chor. Karol Miękina). W 2013, wraz z Tomaszem Pomersbachem, stworzyła choreografię do spektaklu Ukradkiem, powstałego na VI Festiwal Atelier PTT, w którym także tańczyła.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close