Kraków/SPACER 2013: Atelier Polskiego Teatru Tańca „Ukradkiem” i „Public space”

Zdjęcie: Kraków/SPACER 2013: Atelier Polskiego Teatru Tańca „Ukradkiem” i „Public space”

Fot. Maciej Zakrzewski UKRADKIEM

Wersja do druku

Udostępnij

Atelier Polskiego Teatru Tańca pokaże w ramach Festiwalu „Spacer” w Krakowie dwa spektakle jednego wieczoru: Ukradkiem Tomasza Pomersbacha i Katarzyny Rzetelskiej oraz Public Space – w choreografii Karola Miękiny. Spektakle miały premierę na VI Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca.

Ukradkiem (2013)
Kobieta i mężczyzna uwikłani w pokrętną ekonomię pożądania, które zawsze pojawia się niespodziewanie i nie daje się opanować. Poczuciu spełnienia towarzyszy strach i niepewność, rozkosz niesie w sobie ból. Obmyślane wcześniej role niepostrzeżenie wymykają się spod kontroli i stają się płynne. Kusiciel staje się ofiarą, zdobywca prześladowanym, a stale łaknące ciała demaskują groteskowe oblicze człowieka.

„Ludzie i owady, inne zwierzęta zresztą też, zdają się zmierzać do jakiegoś celu, ich ruchy są szybkie i celowe.”

Mapa i terytorium, M. Houellebecq

Reżyseria, choreografia i wykonanie: Tomasz Pomersbach, Katarzyna Rzetelska
Kostiumy: Roksana Rzetelska

Public Space (2013)
Człowiek jako „ostrze strzały ewolucji” znajduje w fenomenie miasta najbardziej adekwatną formę swojej egzystencji w rozwijającym się i zmieniającym świecie; na długo wiąże z miastem (i tylko z nim) ideę postępu, rozkwitu, dobrobytu, szansy jako takiej, choć ciążąca nad nim klątwa i tragiczność, szczególnie jego amoralność i zepsucie, otchłanie otwierające się w nim i kary niebieskie oczekujące go w koncepcjach eschatologicznych, prawie zawsze są zakorzenione w samej wewnętrznej istocie miasta, w jego strukturze. I im większe, bogatsze i sławniejsze jest miasto, tym straszniejszy jest jego los w urbanistycznych objawieniach od czasów starożytnych po naszą współczesność.

Vilnius. Wilno. Wilna: miasta i mit, Władimir Toporow

Choreografia: Karol Miękina (we współpracy z tancerzami)
Muzyka: Burial, Zan Lyons, Various Production, Emika, Orbital, Massive Attack, Efterklang
Udźwiękowienie: Joanna Waluszko
Obsada: Urszula Bernat, Artur Bieńkowski, Kornelia Lech, Jacek Niepsujewicz, Tomasz Pomersbach, Katarzyna Rzetelska

Bezpośrednio po spektaklu na Scenie Głównej odbędzie się rozmowa pospektaklowa widowni z artystami. Rozmowa będzie dotyczyć  spektakli danego dnia odbywających się na scenie głównej oraz studia C4.

Przewidywany czas  spotkania: 45 do 60 minut

Prowadzenie: Natalia Wilk

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury (Scena Główna), Aleja Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close