Poznań/Malta 2014/Taniec: Polski Teatr Tańca „Need me”, „FootBall@”, „SUMO”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Taniec: Polski Teatr Tańca „Need me”, „FootBall@”, „SUMO”

Football@. Fot. C. Adamski

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Malta Festival Poznań 2014 Polski Teatr Tańca zaprezentuje 3 spektakle razem z wystepem uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu: Need me w choreografii Andrzeja Adamczaka, SUMO w choreografii Agnieszki Fertały oraz fragmentu spektaklu Football@ w choreografii Ewy Wycichowskiej.

Występ uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu
Czas trwania: ok. 20 min.

Need Me

Dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele – rywalizacja, adoracja i pokaz siły przenikają się z dążeniem do wspólnego celu. Czy możemy istnieć bez naszego ego? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z nim związani, czy potrafimy je modyfikować i  współpracować z nim?

choreografia: Andrzej Adamczak
tańczą: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska

SUMO

W spektaklu Agnieszki Fertały klasyczny ring zostaje zastąpiony przez scenę. Tancerze, niczym zawodnicy sumo, zmagają się z przeciwnościami losu, próbując zachować „sportowe zasady”, choć co chwilę dopada  ich nieodparta ochota, by zrobić coś daleko wykraczającego poza reguły fair-play. Kto z nich pierwszy straci kontrolę? Co zrobi sędzia? Co na to publiczność?

choreografia: Agnieszka Fertała
muzyka: Ondekoza, Nigakute Amai Mizu, Umekichi, tradycyjna muzyka japońska
tańczą: Agata Ambrozińska-Rachuta, Agnieszka Fertała, Daniel Stryjecki

FootBall@…

Idea spektaklu  FootBall@… zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki. Trening kadry piłkarskiej oraz potrzeba utrzymywania wysokiej formy przez  zawodników,  mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy tancerza, w której to choreograf i pedagog stają się trenerami, a widz spektaklu najostrzejszym sędzią rozgrywającego się widowiska. Wiele sytuacji na stadionie, jak również formy ruchu na boisku w wykonaniu artystów mogą zaistnieć w widowisku teatru tańca jako metafora artystycznej interpretacji rzeczywistości. Połączenie w jednym spektaklu dwóch z pozoru bardzo odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej rodzi nadzieję na nawiązanie dialogu z widzami dotąd niezainteresowanymi uczestniczeniem w życiu teatralnym. Bywalców teatru stawia natomiast w obliczu zagrożenia zarażenia się footboolowym szaleństwem, które ogarnęło już cały Polski Teatr Tańca.

Idea, choreografia i reżyseria:  Ewa Wycichowska
Muzyka – kompozycja oryginalna i aranżacja cytatów z muzyki klasycznej:  Krzysztof „Wiki” Nowikow
Scenografia i aranżacja przestrzeni: Piotr Tetlak
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy – projekty oryginalne i aranżacja kostiumów archiwalnych: Ewa Tetlak

Premiera: 14, 15 i 16 kwietnia, Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 2

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Poznań: Dziedziniec Szkoły Baletowej, ul. Gołębia 8,

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close