Piła: Polski Teatr Tańca „Wesele. Poprawiny” – reż. Marcin Liber, opieka chor. Iwona Pasińska

Zdjęcie: Piła: Polski Teatr Tańca „Wesele. Poprawiny” – reż. Marcin Liber, opieka chor. Iwona Pasińska

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza do Regionalnego Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile na pokaz spektaklu Wesele. Poprawiny w reżyserii Marcina Libera i pod opieką choreograficzną Iwony Pasińskiej. To przedstawienie czerpiące z barwnych tradycji tanecznych i obyczajowych, towarzyszących polskim zabawom weselnym, a przede wszystkim inspirujące do dyskusji o tym, jacy są Polacy Anno Domini 2018.

Premiera Wesela. Poprawin odbyła się w ramach Roku Guślarzy 2017, w którym Polski Teatr Tańca pragnął zachęcić do dyskusji nad współistnieniem światów materialnego i duchowego, dawnego i współczesnego. Przedstawienie wyreżyserował Marcin Liber, kojarzony z nurtem teatru krytycznego, laureat wielu nagród za reżyserię, współpracujący z najbardziej znaczącymi scenami teatralnymi w Polsce, ze stołecznym Teatrem Dramatycznym, Teatrem Studio czy Teatrem Powszechnym. Autorem scenografii, kostiumów i reżyserem świateł jest Mirek Kaczmarek, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w 2012 roku nominowany do Paszportu Polityki w kategorii Teatr – „za uprawianie zaawansowanej sztuki widzenia i myślenia za pomocą przestrzeni i obrazów teatralnych, za zmysł materialności i nierealności sceny”. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje duet RSS B0YS, określający rozpiętość swoich inspiracji od „afrykańskich pustyń” po „eurotancbudy”.

W spektaklu występuje cały zespół Polskiego Teatru Tańca: Urszula Bernat-Jałocha, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Zbigniew Kocięba, Maciej Cymorek, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Adrian Radwański, Dominik Więcek, Emily Wong oraz (gościnnie) Marta Da Pinto oraz Dominik Kupka.

Na scenie publiczność zobaczy także seniorów i juniorów, wyłonionych podczas warsztatów prowadzonych przez tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Spektakl Wesele. Poprawiny bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Intencją Konkursu jest zachęcanie twórców do mierzenia się z dramatami dawnymi, powstałymi w innym kontekście historycznym i kulturowym, proponującymi odmienną od naszej, często bardzo zaskakującą wiedzę o człowieku. Organizatorzy liczą na prowokowanie twórczych spotkań ze znanymi i cenionymi autorami, ale także z niesłusznie zapomnianymi dramatopisarzami oraz twórcami dzieł nigdy głęboko nieodczytanych.

Więcej informacji: www.klasykazywa.pl.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Piła: Regionalne Centrum Kultury Fabryka emocji, plac Staszica 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close