Ludzie tańca

Sandra Szatan

  • tancerka
Zdjęcie: Sandra Szatan

Piotr Mateusz Wach w spektaklu „Inni ludzie” Macieja Gorczyńskiego. Fot. Iwona Bandzarewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Sandra Szatan – tancerka, instruktorka tańca. Edukację taneczną rozpoczęła w Szkole Baletowej w Krakowie, a następnie kontynuowała w Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2011 roku uzyskała dyplom ukończenia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, a potem przez rok kształciła się na 3. roku The International School of Contemporary Dance IWANSON w Monachium. Uczestniczyła w różnych warsztatach tanecznych, organizowanych w Bytomiu, Poznaniu, Warszawie, Koszęcinie i Paryżu.

Swoje pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała – jako uczennica Szkoły Baletowej w Krakowie – na deskach teatrów w Danii i Finlandii w trakcie tournée ze spektaklem Gala Wiedeńska. W późniejszym czasie, po uzyskaniu dyplomu tancerza, brała udział w kilku niezależnych projektach, jak Listy George Sand w choreografii Michaiła Zubkowa oraz Utkane z marzeń i Feelings w choreografii Kingi Szablowskiej. W trakcie nauki w szkole IWANSON miała okazję pracować pod okiem takich choreografów, jak: Camilla Ekelöf, Pia Fossdal, Johannes Härtl, Minka Marie Heiß, Alessandro Pereira i Katja Wachter oraz uczestniczyć w ramach „work experience week” –w treningach The Forsythe Company we Frankfurcie. Pod koniec roku 2013 związała się jako tancerka z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie występowała w choreografii Caroline Finn-Fisher w spektaklu Przemiany (premiera: czerwiec 2014) oraz brała udział w warsztatach mistrzowskich z Ole Martin Melandem, tancerzem Carte Blanche Company (etiuda choreograficzna – efekt coachingu – została pokazana w Krakowie oraz Bergen). Tańczy w spektaklu Homo religiosus stworzonego przez Karola Miękinę.

Do zespołu Polskiego Teatru Tańca dołączyła we wrześniu 2015 roku. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki), Open Field (chor. Nadar Rosano) Czterdzieści (chor. chor. Jo Strømgren), Percepcja (chor. Urszula Bernat- Jałocha) oraz LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza (chor. Ewa Wycichowska).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close