Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Polski Teatr Tańca i bodytalk „Solidaritot I Solidar-Noc”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VIII: Polski Teatr Tańca i bodytalk „Solidaritot I Solidar-Noc”

Fot. Artur Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Polski Teatr Tańca i zespół bodytalk pokażą spektakl Solidaritot I Solidar-Noc.

W związku z ostatnimi zakłóceniami życia społecznego Polski Teatr Tańca z Poznania (Polska) i bodytalk z Münster (Niemcy) zadają w przedstawieniu pytanie: co to oznacza dla nas wszystkich? W sierpniu 1980 roku rozpoczęło się polskie lato miłości. Dzieci nie mogły doczekać się przebudzenia. W snach niecierpliwie marzyły o pracy w stoczni jako operatorzy dźwigu i elektrycy. Zwodowanymi statkami miały popłynąć ku wolności. Czy zdobywając centrum Europy, dotknęły POLarnego zimna? Następnego dnia poeci – także ci wielcy – gorzko zapłakali. Boleśniej niż kiedykolwiek upadli, pogrążając się w toni milczenia. A wtedy to słowo zniknęło i język pozostał już bez niego – SOLIDARNOŚĆ.

reżyseria, choreografia i dramaturgia: Yoshiko Waki i Rolf Baumgart

muzyka na żywo: Damian Pielka

scenografia: Mirosław Kaczmarek

światło: Klaus Dilger

koordynatorzy ds.produkcji: Maximilian Körner i Robert Chodyła

koprodukcja: Theater im Pumpenhaus Münster

występują i współtworzą: Kacper Bożek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Volodymyr Makovskyi, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

data premiery: 12, 13 grudnia 2018, Theater im Pumpenhaus, Münster; 18 grudnia 2018, Teatr Studio, Warszawa (premiera polska)

czas trwania: ok. 60 min.

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Nauki Niemieckiego Kraju Nadrenii Północnej-Westfalii, Wydział Kultury Miasta Münster i iDAS NRW – Międzynarodowy Serwis dedykowany Artystom Tańca (International Dance Artist Service), CK „Zamek”

Patronaty honorowe: Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania, Instytut Muzyki i Tańca

Patronaty medialne – Polskie Radio PR2 (logotyp 20% większy od innych), TVP Kultura, www.taniecpolska.pl, www.e-teatr.pl, „Gazeta Wyborcza Poznań”, www.kulturapoznan.pl

Polski Teatr Tańca i bodytalk „Solidaritot I Solidar-Noc” - belka logotypów (miniaturka)

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 18 lat.

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:15

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close