Ludzie tańca

Julia Hałka

  • tancerka
Zdjęcie: Julia Hałka

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Julia Hałka – tancerka. Ukończyła Krakowską Akademię Tańca. W 2012 roku uzyskała dyplom tancerza Związku Artystów Scen Polskich. Następnie kontynuowała swoją edukację w CODARTS University of Arts w Rotterdamie, gdzie miała okazję współpracować z takimi choreografami, jak: Marina Mascarell, Jan Martens, Tom Simons, Sjoerd Vreugdenhil, Jona San Martin oraz Amancio Gonzales.

W 2015 roku dołączyła do zespołu De Stilte w Bredzie jako stażystka, a w 2016 roku uzyskała dyplom z zakresu tańca współczesnego. Uczestniczyła także w wielu warsztatach tanecznych organizowanych między innymi przez Netherlands Dance Theatre czy festiwal Moving Futures w Rotterdamie. W trakcie nauki otrzymywała liczne stypendia, wśród nich stypendium „Młoda Polska”.

Od sezonu 2016/2017 jest tancerką Polskiego Teatru Tańca.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close