Poznań: Polski Teatr Tańca „Inicjacja” – film w reżyserii Iwony Pasińskiej

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Inicjacja” – film w reżyserii Iwony Pasińskiej

Fot. Andrzej Stawiński.

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na premierę filmu Inicjacja, połączoną z galą wręczenia nagród i pokazem prac laureatów międzynarodowego konkursu  1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund.

O projekcje filmowym Inicjacja:

Inicjacja to muzyczno-filmowy eksperyment  w reżyserii Iwony Pasińskiej, z hipnotyzującą muzyką Jacka Sienkiewicza i ascetyczną scenografią Andrzeja Grabowskiego, w której znaczący jest każdy z rekwizytów. Wysmakowana forma wizualna, przesycona subtelną grą sztucznego światła i wieczornego mroku, splata się z szeroko pojętą ekspresją fizyczną artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Każdy z czarno-białych kadrów tworzących ten krótkometrażowy film jest odrębną, malarską kompozycją, która mogłaby zaistnieć jako samodzielny obraz lub artystyczna fotografia. Układają się one w oniryczną opowieść, w której na percepcję widza silnie oddziałuje – poza ruchem tancerzy – ruch kamery, cyklicznie powracającej do tych samych miejsc. Zaglądając w głąb ludzkich siedlisk, toksycznych relacji i nieoswojonych lęków widzimy, że demony, z którymi zmagają się postacie, to nierzadko egzemplifikacja społecznych problemów znanych z  pierwszych stron gazet. Jeden z bohaterów poznaje ludzkie traumy, przeżywając kolejne sceny z życia w przestrzeni wyobraźni. Czym zakończy się jego „inicjacja” – tytułowa próba wejścia w rzeczywistość?

scenariusz i reżyseria: Iwona Pasińska

zdjęcia: Marek Grabowski

montaż: Edyta Pietrowska

muzyka i udźwiękowienie: Jacek Sienkiewicz

scenografia: Andrzej Grabowski

kostiumy: Zofia Grzybowska, Urszula Szkudlarek, Kuluza Studio

mistrz oświetlenia: Artur Schubert

oświetlenie i grip: Artur Schubert, Shapoval Yevhenii, Stern Pictures s.c. light&grip

korekcja barwna: Mirosław Mamczur

asystent planu: Małgorzata Andrzejewska

artyści tancerze Polskiego Teatru Tańca: Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong oraz (gościnnie) Kacper Bożek, Marta da Pinto oraz Iga Włodarczyk

zespół techniczny: Przemysław Gapczyński, Grzegorz Okupniak, Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski.

produkcja: Polski Teatr Tańca 2017

Specjalne podziękowania dla dyrekcji i pracowników Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Projekt został dofinansowany ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Muzyka i taniec – Interwencje 2017 +.

IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 18:00

Warszawa: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close