Ludzie tańca

Fabian Fejdasz

  • choreograf
  • tancerz
Zdjęcie: Fabian Fejdasz

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Fabian Fejdasz – tancerz, choreograf, młody członek Sekcji Tańca i Baletu Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Karierę taneczną rozpoczął przy zespole MAK w Zabrzu. Jako choreograf pracował przy Inauguracji programu „Modny Śląsk” w dziedzinie Kultura. Był związany z Kieleckim Teatrem Tańca, dla którego zrealizował spektakl znieWOLeNI. W 2015 roku zdał egzamin eksternistyczny dla adeptów tańca, uzyskując dyplom ZASP.

W 2016 roku zrealizował solowy spektakl Symptoma, który został nagrodzony podczas Międzynarodowego Konkursu Solo Dance Contest 2016 w ramach VIII Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz znalazł się w finale Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w 2016. Brał udział w prestiżowych festiwalach na świecie, m.in. The Masada Opera Festival w Izraelu oraz The First Silk Road International Arts Festival w Chinach. W 2016 współpracował z Janem Komasą przy multimedialnym widowisku Ksenofonia. Symfonia dla innego na Malta Festival Poznań.

Od sezonu 2016/2017 jest tancerzem Polskiego Teatru Tańca.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close