Ludzie tańca

Zdjęcie: Zbigniew Kocięba

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Zbigniew Kocięba – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Jest laureatem III miejsca w XVIII ogólnopolskim konkursie baletowym w kategorii „taniec współczesny” w Gdańsku. Brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu, Coaching Project prowadzonym przez zespół Maria Kong Dancers Company oraz w warsztatach techniki GaGa prowadzonych przez Yoshifumi Inao z Batsheva Dance Company.

 

W sezonie 2012/2013 dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Alexanderplatz (chor. Paulina Wycichowska), Maathai (chor. Niels Claes), Hello, Stranger!(chor. Paweł Malicki) oraz projekcie jubileuszowym PTT XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki in memoriam. Artyści wczoraj i dziś, XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek I: Don Juan i inni, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close