Poznań/Dancing Poznań 2014: XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Polski Teatr Tańca „Need me”, „Volta”

Zdjęcie: Poznań/Dancing Poznań 2014: XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Polski Teatr Tańca „Need me”, „Volta”

Need me. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zostaną pokazane jednego wieczoru dwa spektakle Polskiego Teatru Tańca w choreografii Andrzeja Adamczaka: Need me i Volta.

Volta

Muzykę do spektaklu stworzył  młody poznański artysta – Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z  pogranicza alternatywnego rocka, popu i elektroniki.Jednym z założeń przedstawienia jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka. Volta poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: Iwo Borkowicz
kostiumy: Mariusz Szmytkowski
projekt plakatu: Mikołaj Kleczewski, Wojciech Kasiński
obsada: Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Marcin Motyl, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Paulina Wycichowska

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych”.

IMIT (miniaturka)

Need Me

Dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele – rywalizacja, adoracja i pokaz siły przenikają się z dążeniem do wspólnego celu. Czy możemy istnieć bez naszego ego? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z nim związani, czy potrafimy je modyfikować i  współpracować z nim?

choreografia: Andrzej Adamczak
tańczą: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska

Harmonogram festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Scena MP2, ul. Głogowska 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close