Ludzie tańca

Marcin Motyl

  • tancerz
Zdjęcie: Marcin Motyl

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Marcin Motyl tancerz. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Brał udział w Coaching Project Henrika Kaalunda oraz warsztatach techniki GaGa, prowadzonych przez Noę Paran (GaGa People/ Batsheva Dance Company).

W sezonie 2011/2012 rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca. Występuje m.in. w spektaklach Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), FootBall@… i odcinku cyklu jubileuszowego XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Odcinek I: Don Juan i inni, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren), Percepcja i Nondescript (chor. Urszula Bernat-Jałocha). Przez cały czas zdobywa doświadczanie, biorąc udział w licznych warsztatach w Polsce i za granicą, m.in. z takimi pedagogami jak: Franck Chartier, Henrik Kaalund, Yi-Chun Liu, Stian Danielsen, Anna Nowak, Shi Pratt, Sjoerda Vreugdenhila, Noa Paran i innych. Jego największym osiągnięciem choreograficznym jest spektakl Plan (2016), w ramach IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. Przedstawienie to spotkało się z bardzo dobrymi recenzjami. Obecnie poszukuje nowych form realizacji, m.in. w konkursach filmowych i choreograficznych.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close