Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Warsztaty taneczne

Zdjęcie: Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Warsztaty taneczne

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019 w Gryfinie zapraszają na warsztaty taneczne towarzyszące festiwalowi. Zajęcia z zakresu techniki tańca współczesnego i improwizacji poprowadzą Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl, a hip-hopu oraz Commercial Dance/New Age – zwycięzca 8. edycji programu You Can Dance – Po prostu tańcz Mateusz Sobecko. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno młodzież, jak i dorosłych.

Cena: 60 zł / za 1 warsztat trwający 2 dni

Rezerwacja i informacje: Ewelina Tołyż tewela95@gmail.com

O warsztatach:

Technika tańca współczesnego – prowadzenie: Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl

Contemporary class mają prosty schemat ćwiczeń, co pomaga w przepływie energii i budowaniu wytrzymałości uczestnika. W trakcie zajęć wprowadzane są elementy języka ruchowego, który wraz z precyzyjną techniką wykonywania ćwiczeń, pozwala tancerzowi poruszać się ze zwiększoną wydajnością i świadomością swojego ciała.

Improwizacja – prowadzenie: Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl

Zajęcia, których głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat możliwości ludzkiego ciała. Poprzez pracę nad prawidłowym oddechem, energią ruchu oraz nieograniczoną wyobraźnią uczestnicy będą odkrywać tajemnice ciała, by każde wykonane zadanie stanowiło osobiste zaskoczenie. Elementem warsztatów improwizacji jest kontakt improwizacja. Tutaj celem jest zwiększenie uważności, kreatywności, otwartości, akceptacji oraz pełnej obecności w przestrzeni i kontakcie z partnerem. Jest to forma improwizacji tanecznej, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań.

Urszula Bernat-Jałocha – tancerka, pedagog, choreograf, reżyser. Rozpoczęła edukację w zakresie tańca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu w 2002 roku dołączyła do zespołu Opery na Zamku w Szczecinie, a następnie w latach 2006-2008 była tancerką Teatru Wielkiego w Poznaniu. W roku 2007 ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją pedagoga baletu. W sezonie 2008/2009 kontynuowała naukę w Scottish School of Contemporary Dance, gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Art, a następnie brała udział w programie Apprentice Dancer w Scottish Dance Theatre. Urszula Bernat-Jałocha była pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego w Poznaniu. Przez kilka lat pracowała jako wykładowca tańca klasycznego i współczesnego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W 2015 roku została laureatką stypendium Młoda Polska, przyznawanego artystom do 35. roku życia, odznaczającym się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie sztuki. Dodatkowo podnosiła kwalifikacje, biorąc udział w warsztatach, które prowadzili, m.in. Peeping Tom (BEL), Las Ballets C de la B (BEL), Johanes Wieland (GER), Sjoerd Vreugdenhil (NL), Akram Khan (UK), Hofesh Shechter (UK), Emio Greco PC (IT/NL), Noa Paran (ISR), Anna Nowak (PL), Yoshifumi Inao (JPN), Janis Claxton (UK). W lipcu 2018 roku wzięła udział w miesięcznym kursie DanceAbility Teacher w ramach stypendium Aktywność Międzynarodowa, gdzie otrzymała certyfikat nauczyciela tej techniki.

Marcin Motyl – freelancer, tancerz, choreograf. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, a następnie w latach 2011-2017 pracował w Polskim Teatrze Tańca. Nieustannie zdobywa doświadczenie, biorąc udział w licznych projektach i warsztatach w Polsce i za granicą (m.in. z takimi pedagogami jak: Franck Chartier, Henrik Kaalund, Yi-Chun Liu, Stian Danielsen, Anna Nowak, Shi Pratt, Sjoerda Vreugdenhila czy Noa Paran). Pracuje nad własną metodą pracy twórczej, kształtując jednocześnie swoisty język ruchu.

Hip-hop/choreografia i Commercial Dance/New Age – prowadzenie: Mateusz Sobecko

Mateusz Sobecko – tancerz, instruktor, choreograf. Biorąc udział w warsztatach i projektach tanecznych prowadzonych przez polskich i zagranicznych choreografów, rozwija swoją pasję i czerpie inspiracje od najlepszych. Szkolił się w Los Angeles oraz w Nowym Jorku podczas trzymiesięcznego stypendium w Broadway Dance Center. Zwycięzca 8. edycji programu You Can Dance – Po prostu tańcz!. Prowadził program taneczny You Can… Shake!. Twórca choreografii do popularnych programów telewizyjnych. Jego choreografie wprowadzają w wyjątkowy świat tańca, gdzie każdy może odnaleźć siebie. Podczas prowadzonych zajęć wydobywa z ludzi energię, jednocześnie ucząc ich, jak ucieleśniać własne emocje.

Harmonogram warsztatów: 

23 listopada (sobota)

godz. 9.30-11.00

Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl: technika tańca współczesnego

godz. 11.15-12.45

Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl: improwizacja

godz. 13.00-15.00

Mateusz Sobecko: hip-hop/choreografia i Commercial Dance/New Age

 

24 listopada (niedziela)

godz. 10.00-11.30

Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl: technika tańca współczesnego

godz. 11.45-13.15

Urszula Bernat-Jałocha i Marcin Motyl: improwizacja

godz. 13.30-15.30

Mateusz Sobecko: hip-hop/choreografia i Commercial Dance/New Age

***

Informacje o artystach Jesiennej Sceny Tańca na stronie www.gdk.com.pl i na portalu Facebook na stronie wydarzenia:  www.facebook.com/events/1164883347233084.

Organizatorami gryfińskiego festiwalu są stowarzyszenie Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu, Gryfiński Dom Kultury, Teatr Tańca EGO VU oraz Gmina Gryfino. Festiwal realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze  środków Województwa Zachodniopomorskiego i Starostwa Powiatowego w Gryfinie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:30

Gryfino: Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Niepodległości 16 (sala gimnastyczna); w godz. 9.30-15.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close