Poznań: Polski Teatr Tańca „Efekt halo” – chor. Daniel Stryjecki, „Volta” – chor. Andrzej Adamczak

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Efekt halo” – chor. Daniel Stryjecki, „Volta” – chor. Andrzej Adamczak

Efekt halo. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza do Centrum Kultury Zamek na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Volta w choreografii Andrzeja Adamczaka oraz Efekt halo w choreografii Daniela Stryjeckiego.

Efekt halo

W multimedialnym spektaklu tanecznym Daniel Stryjecki podejmuje problem automatycznego przypisywania cech na bazie powierzchownego wrażenia.

choreografia i video: Daniel Stryjecki
muzyka: The Glitch Mob
tańczą: Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Paulina Wycichowska
premiera: 9 maja 2014, Scena Wspólna

Volta

Muzykę do przedstawienia stworzył  młody poznański artysta – Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z  pogranicza alternatywnego rocka, pop’u i elektroniki. Jednym z założeń przedstawienia jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie przedstawienia Andrzeja Adamczaka. Volta poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich  dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.

choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: Iwo Borkowicz
kostiumy: Mariusz Szmytkowski
projekt plakatu: Mikołaj Kleczewski, Wojciech Kasiński
obsada premierowa: Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Marcin Motyl, Tomasz Pomersbach, Paulina Wycichowska
premiera: 7 i 8 GRUDNIA 2013, MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich

obsada z 02.03.2014, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin: Urszula Bernat-Jałocha, Artur Bieńkowski, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Paulina Wycichowska

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych.

IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close