Ludzie tańca

Agnieszka Fertała

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Agnieszka Fertała

Agnieszka Fertała Fot. Andrzej Hajdasz

Wersja do druku

Udostępnij

Agnieszka Fertała – ukończyła Ogólnoształcącą Szkołę Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Absolwentka pedagogiki tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz kkierunku Formy gimnastyczno-taneczne i fitness na Akademii Wychowania Fizycznego im Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W latach 2001-2016 była solistką w Polskim Teatrze Tańca – Balecie Poznańskim. W ramach pracy w zespole współpracowała ze znanymi choreografkami i choreografami (m.in. Ewą Wycichowską, Ohadem Naharinem Takako Matsudą, Jo Strømgrenem oraz Jackiem Przybyłowiczem). Autorka spektakli Kilka kroków(d)o miłości, 3×3, Sumo, Persona zrealizowanych w ramach Atelier Polskiego Teatru Tańca, a także do Muzeum Emocji, który miał premierę w Domu Polskim w Zakrzewie w 2020 roku.

Bierze udział w projektach tanecznych oraz multimedialnych w Polsce i za granicą. Obecnie prowadzi zajęcia i tworzy choreografie w FerDance Studio Tańca i Baletu w Poznaniu,  pracuje jako pedagog i choreografka zespołu „Rodlanie” w Zakrzewie, jednocześnie współpracując z Grupą Spektaklową w Zakrzewie w projektach tanecznych jako wykonawczyni. Jest również nauczycielą tańca w Szkole Podstawowej nr 2 w oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Złotowie.

Laureatkanagrody im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej dla najlepszego absolwenta poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (2001), nagrody za.najlepszą choreografię współczesną na VII Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy (2016) orazstypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultur (2020).

Fot. Andrzej Hajdasz
Fot. Andrzej Hajdasz
Fot. Przemysław Fertała
Fot. Andrzej Ławniczak

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close