Poznań: Polski Teatr Tańca „Wo-man w pomidorach” (chor.Yossi Berg) i „Hello, my Friend” (chor. Paweł Malicki)

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Wo-man w pomidorach” (chor.Yossi Berg) i „Hello, my Friend” (chor. Paweł Malicki)

Wo-man w pomidorach. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury Zamek zaprasza na pokaz dwóch spektakli Polskiego Teatru Tańca jednego wieczoru: Wo-man w pomidorach i Hello, my friend.

Wo-man w pomidorach

Wo-man w pomidorach (2002) po latach powraca na scenę w nowej obsadzie. Spektakl w choreografii Yossiego Berga to nieco nostalgiczna, ale nie pozbawiona żartobliwych akcentów, opowieść o kobietach i mężczyznach, blondynkach i macho, o stereotypach, którym ulegamy wpadając we własne pułapki. Izraelski choreograf buduje swój sceniczny świat z różnorodnych elementów, łącząc taniec, śpiew i działania aktorskie, elementy kultury wysokiej z cytatami z życia codziennego.

Yossi Berg, którego prace choreograficzne zyskały światową sławę, związany był z takimi legendarnymi zespołami, jak DV8 Physical Theatre, Batsheva Dance Company oraz Yasmeen Godder’s Company. Współpracował z takimi choreografami, jak: Ohad Naharin, Jiří Kylián, Angelin Preljocaj, John Jasperse czy Iztok Kovac. Kształt plastyczny spektaklu stworzyła Dalia Lider, naczelny scenograf Batsheva Dance Company, która projektuje kostiumy dla światowej czołówki choreografów, m.in. Ohada Naharina i Wima Vandekeybusa.

Wo-man w pomidorach wyróżniony został Bursztynowym Faunem, główną nagrodą II Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Gdyni. Od swojej premiery spektakl prezentowany był w takich krajach, jak Białoruś, Cypr, Chiny, Hiszpania, Litwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Szwecja, Ukraina i Litwa.

choreografia i reżyseria światła: Yossi Berg
muzyka: Nancy Sinatra, Julie London, Petula Clark, The Treble Spankers, The Chemical Brothers, Cosmo Cosmolino, Virginia Rodrigues, Edith Piaf
kostiumy: Dalia Lider
obsada: Andrzej Adamczak, Urszula Bernat Jałocha, Agnieszka Fertała, Fabian Fejdasz, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Emily Wong

Hello, my friend

Hello, my friend (26′) spektakl jest częścią tryptyku choreograficznego Pawła Malickiego, na który składają się także Hello, Stranger! (2013), Hello. And Goodbye (2015). W Hello, My Friend! choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malicki nie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn. Bardzo trafną narracją do spektaklu Hello, My Friend!, jak i po części inspiracją do tematyki, którą podejmuje, jest cytat ze Sławomira Mrożka: Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność.

choreografia, kostiumy, scenografia: Paweł Malicki

aranżacja muzyki: Daniel Stryjecki

wykonanie: Fabian Fejdasz, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki

produkcja: Polski Teatr Tańca

czas trwania: 26 min.

premiera: 25.04.2014, MP2, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Spektakl jest skierowany do widzów dorosłych.

Link do wydarzenia / CK Zamek: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,20,9528.html

Link do wydarzenia / facebook: https://www.facebook.com/events/1676800369278434/

Bilety: http://bilety.ptt-poznan.pl/event/view/id/276/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close