Ludzie tańca

Paulina Jaksim

  • tancerka
Zdjęcie: Paulina Jaksim

Fot. Karolina Gorzelańczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Paulina Jaksim – tancerka. Edukację w zakresie tańca rozpoczęła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, gdzie miała okazję zdobywać swoje pierwsze doświadczenie sceniczne na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie w takich spektaklach, jak Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna, Dziadek do Orzechów czy La Dolce Vita. Występowała w Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Gdańsku, do którego była przygotowywana pod okiem Ewy Głowackiej oraz Zofii Rudnickiej. W 2012 roku ukończyła CODARTS, University of Arts w Rotterdamie w Holandii na wydziale tańca współczesnego,  gdzie prezentowała  repertuar takich choreografów takich, jak: Natcho Duato, Regina van Berkel, Jerome Mayer oraz Isabelle Chaffaud, Mauro Bigonzetti, Roni Havner oraz Guy Weizman, Nadia Perlov, a także Itzik Galili.

Obecnie studiuje choreografię i teorię tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

We wrześniu 2012 roku dołączyła do Polskiego Teatru Tańca. Występowała w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), The Unknown – Niewiadoma (chor. Paweł Malicki), Maathai (chor. Niels Claes), Public Space (chor. Karol Miękina), prologu projektu jubileuszowego pt. XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki – in memoriam. Artyści wczoraj i dziś, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor. Jo Strømgren).

W sezonie 2015/ 2016 była kierownikiem artystycznym Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Jest autorką spektakli eXordial, Sailor i Mrowisko.

Od 2017 współtworzy nieformalny kolektyw Hashimotowiksa w ramach którego zrealizowała dwie premiery: Uran Uran, w reżyserii Wojtka Kucharczyka na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach w 2018 roku oraz Afterhuman Afterparty na festiwalu Audioriver w Płocku w 2019 roku.

Fot. Karolina Gorzelańczyk
Podczas „Solo Dance Contest”
Podczas „Solo Dance Contest”
„Uran Uran”. Fot. Jadwiga Majewska
„Uran Uran”. Fot. Arash Bolouri

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close