Poznań/IX Festiwal Atelier PTT: „Plan” (chor. Marcin Motyl) i Teatr Rozbark „Zagubieni w skórze” (chor. Anna Piotrowska)

Zdjęcie: Poznań/IX Festiwal Atelier PTT: „Plan” (chor. Marcin Motyl) i Teatr Rozbark „Zagubieni w skórze” (chor. Anna Piotrowska)

Zagubieni w skórze. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca odbędzie się jednego wieczoru pokaz dwóch spektakli: Plan (chor. Marcin Motyl) i Zagubieni w skórze (chor. Anna Piotrowska) Bytomskiego Teatru Rozbark. Pokaz spektaklu Plan będzie pokazem premierowym. Spektakl Zagubieni w skórze przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Plan

Obsesyjne zarządzanie czasem, ciągłe planowanie życia to jedna z chorób współczesnego świata. Ludzie chcą w ten sposób pokazać, że świetnie panują nad swoim życiem. Pragną spełniać się zawodowo i w życiu prywatnym, ich energia jest skumulowana na działanie. Od świtu do zmierzchu planują, ale nie uwzględniają w tym czynnika społecznego, co prowadzi ich do stopniowego wyłączania z funkcjonowania w społeczeństwie. Jednocześnie pozbawieni jesteśmy najważniejszego planu. Nie jesteśmy w stanie zaplanować naszej przyszłości jako społeczeństwa. Obecna sytuacja w Europie zmusza do myślenia. Ale nikt nie ma konkretnego planu jej rozwiązania. Możemy starać́ się tego nie zauważać. Możemy udawać, że nas to nie dotyczy. Możemy mieć nadzieję, że to minie. Możemy…

Choreografia: Marcin Motyl
Muzyka: Beethoven Symphony No. 94, Ben Frost, DJ Inappropriate, Alicja Majewska
Obsada: Mariola Hendrykowska, Agnieszka Fertała, Zbigniew Kocięba, Marcin Motyl
Czas trwania: 20 min.

Marcin Motyl – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej  im. Romana Turczynowicza w Warszawie, uczestnik Coaching Project Henrika Kaalunda oraz warsztatów techniki GaGa, prowadzonych przez Noę Paran (GaGa People/ Batsheva Dance Company). W sezonie 2011/2012 rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca. Występuje w spektaklach Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Czterdzieści (chor. Jo Strømgren), Volta (chor. Andrzej Adamczak), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Absurdy życia w więcej niż 2 aktach (chor. Josefine Patzelt), Nondescript, Percepcja (chor. Urszula Bernat-Jałocha), Open Field (chor. Nadar Rosano), FootBall@…, Walk@ karnawału z postem, Szkoda, że Cię tu nie ma, w cyklu jubileuszowym XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś, LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza (chor. Ewa Wycichowska) oraz Sanatorium (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta). Od kilku lat prowadzi warsztaty w ramach Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz projekt Studio Tańca. Spektakl Plan jest debiutem choreograficznym tancerza.

Zagubieni w skórze

Najnowszy spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej Zagubieni w skórze to fizjologiczno-filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. W spektaklu tym CIAŁO staje się bohaterem. Skóra natomiast staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Znamy tylko swoje odbicie lustrzane, obcy jest nam dotyk samego siebie. Pokochać siebie, szanować, nie oszukiwać. Obecność i szersze poznanie siebie – swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, tych samych ciał.

Koncepcja, reżyseria, choreografia i scenografia: Anna Piotrowska

Kreacja i wykonanie: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach

Muzyka: Michał Mackiewicz

Kostiumy: Adam Królikowski

Światło: Anna Piotrowska & Paweł Murlik

Czas trwania: 60 min.

Premiera: 7 listopada 2015, Teatr ROZBARK

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Anna Piotrowska – kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK, tancerka, choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995 – teatr działa w Klubie DGW). Stworzyła ponad 70 autorskich choreografii  i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek (Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie jurorka SoloDuo. Była stypendystką British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Jest producentką przedstawień teatru tańca oraz jurorką Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2012). Zajmowała się reżyserią ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpracowała z takimi reżyserami, jak: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBRAK mieści się w budynku zabytkowej cechowni Kopalni Rozbark, którą założono w 1868 roku. Działalność Teatru ROZBARK opiera się na trzech pionach: działalności artystycznej, edukacyjnej i społecznej. Misją i założeniem Teatru ROZBARK jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu, z którymi chce docierać do dzieci, młodzieży i dorosłych. Kulminacją działań promujących taniec współczesny są kolejne edycje ROZBARK IN MOTION // Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej.

Bilety

Więcej

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close