Poznań: IX Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca

Zdjęcie: Poznań: IX Festiwal Atelier Polskiego Teatru Tańca

Fot. Jacek Sobociński.

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na IX Festiwal Atelier. W programie festiwalu znajdą się, m.in. premierowe pokazy choreografii tancerzy Polskiego Teatru Tańca oraz gościnne spektakle Teatru Tańca Zawirowania z Warszawy oraz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK. Troje tancerzy (Marcin Motyl, Adrian Radwański oraz Monika Błaszczak – uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu) zadebiutuje podczas Festiwalu jako autorzy choreografii. W ramach nurtu POWROTY pokazany zostanie spektakl Need me Andrzeja Adamczaka, którego premiera miała miejsce podczas VII Festiwalu Atelier PTT w 2014 roku.

W 1999 roku w Polskim Teatrze Tańca rozpoczęło działalność Atelier – scena poszukiwań i debiutów. Tworzy je grupa tancerzy Polskiego Teatru Tańca, którzy poszukują nowych dróg aktywności artystycznej, zarówno wykonawczej, jak i twórczej: choreograficznej, scenograficznej i kompozytorskiej. Główną ideą Atelier jest popularyzacja sztuki jako silnego środka przekazu. Członkowie Atelier łączą taniec, teatr, plastykę i muzykę. Atelier realizuje swoje spektakle w nietypowych przestrzeniach, umożliwiając kontakt ze swoją sztuką tym widzom, którzy mają do niej ograniczony dostęp. Formalną opiekę nad działalnością Atelier sprawuje Polski Teatr Tańca, doradcą artystycznym jest dyrektor Ewa Wycichowska. Grupa Atelier prowadzi również zajęcia warsztatowe w technikach tańca współczesnego, w różnych ośrodkach krajowych.

Program

10 marca 2016, godz. 20.00, Scena Wspólna

Need me (2014), chor. Andrzej Adamczak

PREMIERA Touch me, chor. Andrzej Adamczak

11 marca 2016 godz. 20.00, Scena Wspólna

PREMIERA Plan, chor. Marcin Motyl

Zagubieni w skórze (2015), chor. Anna Piotrowska – spektakl gościnny Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK (spektakl dla widzów 18+)

12 marca 2016 godz. 18.00, Scena Wspólna

Zbliżenia (2011), chor. Tomáš Nepšinský i tancerze – spektakl gościnny Teatru Tańca Zawirowania

PREMIERA UNISOno, chor. Adrian Radwański

13 marca 2016 godz. 20.00, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa (początek w Farze Poznańskiej) „Polski Teatr Tańca promuje”

DEBIUT Śnienie, chor. Monika Błaszczak (tegoroczna laureatka Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego”)

Wstęp wolny!

Bilety na spektakle na Scenie Wspólnej w cenie 40 zł (normalny)/20 zł (ulgowy) dostępne są w impresariacie PTT (ul. Kozia 4, Poznań) oraz na stronie: bilety.ptt-poznan.pl.

Karnet na wszystkie dni festiwalowe na Scenie Wspólnej w cenie 90 zł (normalny)/45 zł (ulgowy) dostępny jest w impresariacie PTT.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1; Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, ul. Gołębia 8

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close