Ludzie tańca

Magdalena Radłowska

  • tancerka
  • choreografka
  • performer
Zdjęcie: Magdalena Radłowska

Fot. z archiwum artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Magdalena Radłowska – choreograf, pedagog, tancerka i performer. Absolwentka studium Tańca Współczesnego w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Pedagogika o kierunku Animacja Społeczno Kulturalna o specjalności taniec, Uniwesytetu Middlesex w Londynie na wydziale Choreografii i wydziału Tańca Współczesnego w London Contemporary Dance School

„The Place”.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, jak np. laureatka programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska, laureatka II miejsca Programu Telewizyjnego Dolina Kreatywna”. Ma też na swoim koncie liczne wyróżnienia, certyfikaty i stypendia za choreografie na Festiwalach tańca w Polsce i za granicą. Uczy tańca współczesnego, choreografii, improwizacji i kontakt improwizacji.

Jest choreografem pierwszego w Polsce międzypokoleniowego Teatru Tańca „Dawka Energii”. Jest także założycielem międzynarodowego teatru tańca Anima Dance Company. Tworzy liczne choreografie i filmy taneczne z udziałem aktorów oraz tancerzy z całej Europy. Od 2010 roku należy do Teatru Tańca LML, którego członkami są absolwenci London Contemporary Dance School w Londynie.

Strona internetowa: http://www.magdalenaradlowska.com

Fot. z archiwum artystki.
Fot. z archiwum artystki.
Fot. z archiwum artystki.

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close