Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Fundacja Artystyczna PERFORM „The Conspiracy”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Fundacja Artystyczna PERFORM „The Conspiracy”

Fot. Marcin Hnatkowski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu The Conspiracy Fundacji Artystycznej PERFORM. The Conspiracy jest przenikliwą i intensywną próbą zbadania zależności między przemocą a jej medialnym wizerunkiem. Spektakl łączy w sobie dwa przeciwstawne uczucia: z jednej strony współczucie dla ofiary, z drugiej zaś fascynacja katem. Tancerki w kontekście współczesnych wydarzeń i ich odbicia w kulturze masowej, w wyzywający sposób, próbują odpowiedzieć na pytania: Gdzie kończy się ryzykowna zabawa w teatr, a zaczyna realny gwałt? Czy sztuka ma prawo przetwarzać przemoc i tworzyć z niej dzieło sztuki? Jak daleko można się posunąć w prowokacji własna nagością, przemocą i cierpieniem? Czy istnieje coś takiego jak pornografia zbrodni?

Tańczą: Paulina Święcańska, Maga Radłowska

Choreografia: zbiorowa

Czas trwania: 30 min

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close