Warszawa: Teatr Zawirowania i Fundacja Artystyczna PERFORM „The Conspiracy” i Szymon Osiński „EveryMan”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Zawirowania i Fundacja Artystyczna PERFORM „The Conspiracy” i Szymon Osiński „EveryMan”

Na zdjęciu: Conspiracy. Fot. z materiałów TTZ.

Wersja do druku

Udostępnij

The Conspiracy

Projekt The Conspiracy jest laboratoryjną próbą zbadania zależności między przemocą a jej medialnym wizerunkiem. Na przykładzie relacji dwóch kobiet przedstawia współczucie dla ofiary połączone z fascynacją katem. Gdzie kończy się ryzykowna zabawa w teatr, a zaczyna realny gwałt? Czy wolno przemoc w więzieniach, śmierć dyktatorów czy walki uliczne wpisywać w model masowej kultury, która tworzy z nich swoiste kiczowate obrazki wykorzystywane w Internecie? Czy sztuka ma prawo przetwarzać przemoc i tworzyć z niej dzieło sztuki? Jak daleko można się posunąć w prowokacji własna nagością, przemocą i cierpieniem? Czy wykorzystywanie podtekstów seksualnych nie obraża przypadkiem ofiar? Czy istnieje coś takiego jak pornografia zbrodni? Te pytania stały się inspiracją dla projektu w wykonaniu dwóch tancerek, które starają się zbadać problem i przedstawić go w kontekście współczesnych wydarzeń i ich odbicia w kulturze masowej.

Tańczą: Paulina Święcańska, Magda Radłowska

Choreografia: zbiorowa

Czas trwania: 25 min.

W programie wieczoru również pokaz spektaklu solowego Szymona Osińskiego EveryMan. Pomiędzy spektaklami przewidziana jest bardzo krótka przerwa.

EveryMan 

Każdemu z nas zostało przydzielone jedno zasadnicze zadanie: życie. Tytułowy EveryMan doświadcza na swojej drodze różnych etapów. Począwszy od rozwoju, zdobywania nowych przestrzeni, poprzez upadki, słabnięcie energii duchowej skończywszy na wywyższaniu się aż do poczucia pychy. Poprzez poruszanie się w określonym kręgu życia następuje powolne rozszerzenie przestrzeni  życiowej lub jej kurczenie. Obserwujemy jak tancerz zmaga się z własnymi ograniczeniami, żeby opanować swoje ciało, jak dojrzewa w poszczególnych ruchach, jak zdobywa władzę nad własnym ciałem i otoczeniem. Jak to panowanie wyzwala w nim dodatkową energię, która pozwala mu górować nad innymi. Ograniczenie przychodzi z zaskoczenia i wywołuje agresję, potem zwątpienie, a na końcu pogodzenie się z losem. W tym przypadku taniec rozumiany jest jako życie, a życie jako taniec.

Choreografia: Szymon Osiński, Harel Grazutis (Izrael)

Wykonanie: Szymon Osiński

Czas trwania: 10 min

Rezerwacja: ttzawirowania@gmail.comtel. 780 555 280 (pn-pt 10:00-18:00)

Bilety: 20 zł.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close