Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „50 twarzy Ewy”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „50 twarzy Ewy”

Fot. Tomasz Piotrowski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu 50 twarzy Ewy. Jak pokazuje historia, kobieta i jej rola społeczna ulegały zmianom przez wieki. Na jakim etapie znajdujemy się obecnie? Co różni współczesne kobiety na całym świecie, a co je łączy?

Na te i wiele innych pytań poszukują odpowiedzi trzy tancerki: Maga Radłowska, Elwira Piorun oraz Paulina Święcańska w najnowszej produkcji Teatru Tańca Zawirowania 50 twarzy Ewy. Artystki w ciągu 60 minut przywołują różne oblicza współczesnych kobiet z całego świata. W spektaklu poruszony zostaje problem religii jako czynnika warunkującego rolę kobiety. Przedstawione zostają kobiety szukające wzajemnie miłości i czułości w społeczności, w której ich rola sprowadza się do wydawania potomstwa na świat. Spektakl 50 twarzy Ewy poszukuje także odpowiedzi na pytanie o oblicze kreacji kobiecości w mediach i kulturze zachodniej.

Choreografia: zbiorowa
Występują: Maga Radłowska, Elwira Piorun, Paulina Święcańska

Czas trwania: 60 min

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close