Warszawa: Teatr Zawirowania i Fundacja Artystyczna PERFORM „The Conspiracy”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Zawirowania i Fundacja Artystyczna PERFORM „The Conspiracy”

Fot. Marcin Hnatkowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt The Conspiracy jest prawie laboratoryjną próbą zbadania zależności między przemocą a jej medialnym wizerunkiem. Na przykładzie relacji dwóch kobiet przedstawia współczucie dla ofiary połączone z fascynacją katem. Gdzie kończy się ryzykowna zabawa w teatr, a zaczyna realny gwałt? Czy wolno przemoc w więzieniach, śmierć dyktatorów czy walki uliczne wpisywać w model masowej kultury, która tworzy z nich swoiste kiczowate obrazki wykorzystywane w Internecie? Czy sztuka ma prawo przetwarzać przemoc i tworzyć z niej dzieło sztuki? Jak daleko można się posunąć w prowokacji własna nagością, przemocą i cierpieniem? Czy wykorzystywanie podtekstów seksualnych nie obraża przypadkiem ofiar? Czy istnieje coś takiego jak pornografia zbrodni? Te pytania stały się inspiracją dla projektu w wykonaniu dwóch tancerek, które starają się zbadać problem i przedstawić go w kontekście współczesnych wydarzeń i ich odbicia w kulturze masowej.

.

Tańczą: Paulina Święcańska, Maga Radłowska

Choreografia: zbiorowa

Czas trwania: 30 min

Rezerwacja: ttzawirowania@gmail.com

tel. 780 555 280 (pn-pt 10:00-18:00)

Bilety w cenie 20 zł.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Stara Prochownia, ul. Boleść 2. Pokaz przedpremierowy

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close