Białystok/Scena dla tańca 2015/Scena dla tańca: Teatr Tańca Zawirowania „Out in the line up” — chor. Nadar Rosano

Zdjęcie: Białystok/Scena dla tańca 2015/Scena dla tańca: Teatr Tańca Zawirowania „Out in the line up” — chor. Nadar Rosano

Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Scena dla tańca Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku zaprasza na pokaz spektaklu Out in the line up Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Nadara Rosano. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była potrzeba powrotu do pierwotnego, wewnętrznego źródła i bycie lojalnym wobec niego. Dopiero wtedy możliwe jest poszukiwanie nowych miejsc i nowego języka ciała. Celem jest kreowanie ruchu pierwotnego i bezkształtnego, pozbawionego czystej i uporządkowanej formy, przez co może wydawać się mniej piękny, mniej oczywisty i mniej wydajny.

Zespół o spektaklu:

Zanim ukształtuje się forma, gdzieś w przestrzeni pojawia się potencjał. Możliwości, które leżą w zasięgu są niejasne i nieznane. Wiemy jednak, że w pewnym momencie ujawnią się (w różnym stopniu). Co takiego jest w pierwotnym, jeszcze nieznanym, ale świeżym, pełnym potencjału i możliwości odczuwaniu nowo narodzonego dziecka? Jeśli w pełni nauczymy się akceptować ograniczenia, czy możemy pozwolić na to, aby coś z nich powstało?

pomysł i choreografia: Nadar Rosano

aranżacja świateł: Witold Kaczkowski

wykonanie: Magda Radłowska, Bartek Figurski, Szymon Osiński

produkcja: Teatr Tańca Zawirowania

czas trwania: 40 min.

premiera: 25.06.2014, X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania – odsłona letnia, Stara Prochownia, Warszawa

Nadar Rosano (Izrael)

Jego prace prezentowane były w wielu krajach, m.in. w Hiszpanii, na Litwie, Cyprze, w Korei, Portugalii, Niemczech, Polsce, Holandii, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Szwajcarii. Obecnie mieszka i tworzy w Tel Awiwie. Laureat wielu nagród dla tancerzy i choreografów, a wśród nich: drugiej nagrody podczas XXI Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze oraz podczas Międzynarodowego Konkursu Tańca w Düsseldorfie. Otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie, był także finalistą konkursu „No Ballet”. Jako pedagog wykłada obecnie Contemporary and Release Techniques m.in. w Izraelu, Polsce i Stanach Zjednoczonych.

***

Głównym celem projektu Scena dla tańca jest pokazanie białostockiej publiczności szeroko pojętej różnorodności tańca. To, jaki taniec jest, jaki może być, w jaki sposób jest rozumiany przez różnych twórców oraz to, jak wpływa na doznania widza. Zobaczyć będzie można nie tylko spektakle teatru tańca w tradycyjnym jego rozumieniu, ale także odważnie podejmowane przez twórców eksperymenty sceniczne. Każdy z zaproszonych gości prezentuje odmienny styl twórczy, inny sposób rozumienia świata oraz interpretacji podejmowanych tematów. Dodatkowym bodźcem do poznania odmienności twórczej artystów będą spotkania artystów z udziałem widowni, odbywające się tuż po zakończeniu spektakli. Dzięki temu widz będzie miał okazję zapoznać się z metodami pracy zaproszonych gości, ich inspiracjami oraz tym, w jaki sposób postrzegają ruch i jak on się odnosi do ogólnej koncepcji spektaklu.

Projekt Scena dla tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Białystok: Wydział Sztuki Lalkarskiej, Akademia Teatralna im. Al. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close