Fundacja Scena Współczesna

Zdjęcie: Fundacja Scena Współczesna

Logotyp. Fundacja Scena Współczesna

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Scena Współczesna to trzy podmioty: Zawirowania, Teatr Scena Współczesna oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Pod nazwą „Zawirowania” kryje się Teatr Tańca, gdzie prezentowane są spektakle taneczne/performatywne, oraz Akademia Tańca, w której kadra pedagogiczna to głównie obsada spektakli repertuarowych. Zajęcia z tańca oraz jogi odbywają się na każdym poziomie zaawansowania od grup początkujących do zaawansowanych. Kursanci mają możliwość wzięcia udziału w audycjach do projektów teatralnych. Dyrektorką Akademii jest Elwira Piorun, główna choreograf Teatru Tańca. Priorytetem zespołu teatralnego jest współpraca międzynarodowa. Przed pandemią spektakle Teatru Tańca Zawirowania były prezentowane za granicą około 40 razy w skali roku. Pomimo utrudnień co roku udaje się podtrzymać tradycje Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Tego lata odbędzie się już XVIII edycja.

Drugi element to Teatr Scena Współczesna, którego reżyserem jest prezes Fundacji Włodzimierz Kaczkowski. Teatr ten istnieje w Warszawie od 20 lat, a jego najbardziej popularny tytuł – Dzieła wszystkie Szekspira – był wystawiany ponad 2 tys. razy. Scena Współczesna również prowadzi swoją Akademię – tak jak Zawirowania, gdzie zajęcia aktorskie prowadzone są dla młodzieży szkolnej.

Najnowszy program Społecznej Instytucji Kultury – Centrum Teatru i Tańca w Warszawie – powstał w 2019 roku. Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym celem jest integracja warszawskiego środowiska teatru oraz tańca. Centrum umożliwia młodym Artystom tych dziedzin realizowanie swoich autorskich projektów oraz spaja wszystkie odłamy działalności Fundacji.

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close