Ludzie tańca

Zdjęcie: Włodzimierz Kaczkowski

Włodzimierz Kaczkowski

Wersja do druku

Udostępnij

Włodzimierz Kaczkowski −reżyser, tłumacz, autor scenariuszy teatrów tańca, producent teatralny, dyrektor Sceny Współczesnej przy Starej ProchOFFni i fundacji o tej samej nazwie. Absolwent wydziałów Wiedzy o Teatrze i Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest twórcą ok. 30 przedstawień, tj. spektakli we własnej reżyserii (m.in. Opera za trzy grosze Brechta i Poskromienie złośnicy Szekspira), orazinscenizacji swoich autorskich adaptacji (Wielki testament Villona, Pamiętnik z okresu dojrzewania Gombrowicza). Zajmuje się również tłumaczeniem sztuk teatralnych (Okruchy czułości Neila Simona i Klucz Ludmiły Razumowskiej zrealizowano w Teatrze TV). Zrealizował wiele sztuk, które jako pierwszy wprowadził na na polskie sceny (Pterodaktyle Nicky’ego Silvera, Disco Pigs Endy Walsh, Dzieła wszystkie Szekspira Adama Longa, Daniela Singera i Jessa Winfielda).

Autor scenariuszy dla teatru tańca, począwszy od Nienasycenia i Tylko raz w życiu (Teatr Wielki − Opera Narodowa w Warszawie) po spektakle Teatru Tańca Zawirowania Przytul mnie, Jeśli kochasz zabij czy Innocent when you dream (Stara ProchOFFnia). Z Zawirowaniami współpracuje również jako reżyser (m.in. W stronę światła… z zawiązanymi oczami i wymieniony już spektakl Innocent…). Producent wielu przedstawień teatralnych (Dzieła wszystkie Szekspira zagrano 1100 razy w ciągu 12 lat), organizator przeglądów dramatów współczesnych w Starej ProchOFFni (3 edycje), prezes Fundacji Scena Współczesna. Główny organizator Festiwali Teatrów tańca Zawirowania, obecny przewodniczący komisji do spraw tańca przy Biurze Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Włodzimierz Kaczkowski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close