Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

Zdjęcie: Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Teatrów Tańca „Zawirowania” (od 2005; dyrektor: Włodzimierz Kaczkowski, konsultacja artystyczna: Elwira Piorun) został zainicjowany pod nazwą Festiwalu Teatrów Tańca Europy Środkowej jako impreza mająca na celu konfrontację zespołów z tego obszaru, wymianę doświadczeń i technik. Uwzględnienie w programie mało rozpoznanych w Polsce pod kątem tańca współczesnego krajów, takich jak, Słowacja, Czechy, Białoruś i Rosja, miało zwrócić uwagę na ciekawe działania, częściowo wspólny kontekst historyczny i możliwość współpracy. Jednak już od początku poza artystami z krajów poza Grupą Wyszechradzką oraz krajami sąsiedzkich w festiwalu uczestniczyli twórcy z całej Europy. Wraz z upływem lat coraz bardziej zacierała się geograficzna swoistość „Zawirowań”. Niezmienny pozostał profil festiwalu, koncentrujący się wokół formuły teatru tańca. Przeglądowi towarzyszy blok warsztatów edukacyjnych. Spektakle „Zawirowań” prezentowane są w Starej Prochoffni, Okęckiej Sali Widowiskowej, Collegium Nobilium oraz Centralnym Basenie Artystycznym. Przy organizacji warsztatów zespół wpółpracuje z komercyjnymi szkołami tańca, które mają w programie taniec współczesny, Akademią Isadory Duncan i Free Art Fusion.

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close