Warszawa / 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: DNA „The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean”/ CoDa Movement „Falling up”

Zdjęcie: Warszawa / 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: DNA „The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean”/ CoDa Movement „Falling up”

20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: DNA „The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean”. Materiały prasowe organizatora.

W ramach jubileuszowej, 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania w dniu 27 czerwca 2024 roku o godz. 19.00 w Centrum Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie odbędą się spektakle pt. The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean i Falling up.

Wersja do druku

Udostępnij

DNA The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean

Spektakl opowiada o podróży w głąb natury poprzez konsystencje materii. W poszukiwaniu mechanicznej i fizycznej dynamiki, która nadaje porządek ewolucjom geologicznym, spektakl przeprowadza nas od Pangei po pierwszą konstytucję systemów społecznych. Systemów, w których istnieje poczucie przynależności. Ruch zatapia się w magmie, która staje się skałą. Zamarza i staje się lodem, który pęka, aby stać się nasieniem, które kiełkuje. W końcu jest jednostką, która definiuje się poprzez istnienie w stadzie. Ostatecznie dochodzimy do grupy plemiennej, która odnajduje w drugim człowieku i we wspólnocie głęboką świadomość istnienia społecznego.

DNA to zespół tańca współczesnego z siedzibą w Bolonii, kierowany przez choreografkę Elisę Pagani. Na przestrzeni lat zespół współpracował z najważniejszymi środowiskami artystycznymi we Włoszech i za granicą. DNA jest wspierany przez MIC, region Emilia Romagna i gminę Bolonia.

Realizatorzy:

Choreografia: Elisa Pagani
Występują: Chiara Merolla, Roberto Cherubini, Ilaria Ignesti
Muzyka: Micheal A. Muller, Simon Goff, Sam Slater, EERA, David Eugene Edwards, Alexander Hacke, Dylan Henner, Eric Whitacre
Organizacja: Camilla Vuolato
Produkcja: Associazione Culturale DaNzA APS

CoDa Movement Falling up

Falling up to próba zrozumienia, że nigdy nie jesteśmy całkowicie wyprostowani: stąpamy twardo po świecie, ale nieustannie spadamy. Równocześnie zawieszeni w powietrzu i zakorzenieni w ziemi. Bez przerwy odnosimy się do innych. Nieznana przestrzeń i poruszające się w niej ciała, które powoli zaczynają się lepiej poznawać. Pierwsze spotkanie z czymś lub kimś z innego miejsca niż „nasze”. Spektakl jest próbą oswojenia kogoś i nawiązaniem więzi. Grupa ludzi, których dotyczą te same zasady: grawitacja i jednocześnie zawieszenie we wszechświecie. Co się między nimi wydarzy? Czy będą ciągnąć się nawzajem w dół ku własnemu spustoszeniu, czy też wspólnymi siłami podniosą się w kierunku tego, co dla nich najlepsze?

Spektakl stworzony przez CoDa Movement podczas włosko-polskiej rezydencji w maju 2024 roku.

CoDa Movement (Conscious Dance Movement) to kolektyw dwojga profesjonalnych tancerzy – Magdaleny Wojcik i Stefano Otoyo, utworzony w 2019 roku we Włoszech. Pod tą nazwą artyści tworzą spektakle taneczne i uczą świadomego i holistycznego podejścia do tańca oraz ludzkiego ciała. Stworzyli spektakle: The DreamUs, Inside Gospel, Equation for Falling, Falling up oraz duet Atsu, z którym podróżowali po miastach Europy i Azji.

Realizatorzy:

Choreografia: Magdalena Wójcik i Stefano Otoyo
Dramaturgia: Magdalena Wójcik
Występują: Weronika Banul, Paulina Kurdziel, Marta Tserashkevich, Aleksandra Śledź, Iaria Conte, Eleonora Damato, Luca Andrea Borzacchini, Matteo Tinarelli
Kostiumy: Magdalena Wójcik
Światła: Kiryl Krasko
Muzyka: Max Murgio
Organizacja: Magdalena Wójcik
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania

Czas trwania: 60 minut

Link do zakupu biletów: https://kicket.com/wydarzenia/dna-the-coloured-series-19-4122-tcx-moonlit-ocean-coda-movement-falling-up-xx-miedzynarodowy-fesitwal-zawirowania-22416

20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: CoDa Movement „Falling up”. Materiały prasowe organizatora.

20. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania. Plakat: materiały własne organizatora

20. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania. Plakat: materiały własne organizatora

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania jest jednym z ważniejszych wydarzeń tanecznych w Warszawie, a jego pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku. Głównym hasłem tegorocznego festiwalu jest „otwartość”, bo właśnie nad tym organizatorzy pracowali od początku jego istnienia. Jubileuszowa 20. edycja to okazja, by obejrzeć kilkanaście spektakli artystów i artystek z Włoch, Japonii, Portugalii, Francji, Belgii, Korei Południowej i Polski.

Program 20. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania

17 czerwca, godz. 19.00
Compagnia Zappala Danza (Włochy), ROMEO E GIULIETTA 1.1.

18 czerwca, godz. 19.00
Compagnia Zappala Danza (Włochy), ROMEO E GIULIETTA 1.1.

19 czerwca godz. 19.00
DANCEHAUSpiu & VIDAVE (Włochy), Choreographic Figures / Stimmung

20 czerwca godz. 20.00
Borderline Danza (Włochy), Scherzetto / Gumowska i Mędrzycki, One hundred falls

21 czerwca godz. 19.00
Mandala Dance Company (Włochy), Rites of Passage

22 czerwca godz. 19.00
Dominik Więcek, Café Müller / Mizuki Taka, doldrums

23 czerwca godz. 19.00
Companhia de Dança de Almada (Portugalia), Wuthering days / Vocalove & Oddaj ciężar, Chcemy być sobą

24 czerwca godz. 19.00
Didier Theron Company (Francja), Artemis in the mirror / Compagnie Irene K. (Belgia), Niemandsland

25 czerwca godz. 19.00
Compagnie Irene K. (Belgia), Niemandsland / Marta Kosieradzka, Home grown allure

26 czerwca godz. 19.00
Designare Movement (Korea Południowa), Forest

27 czerwca godz. 19.00
Compagnia DNA (Włochy), The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean / Coda Movement (Polska / Włochy) Falling up

Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej: www.festiwalzawirowania.pl

KALENDARIUM

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, al. Jerozolimskie 181B, B1

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close