Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona jesienna: Tereza Ondrová, Petra Tejnorová, Jaro Viňarský (Czechy) „What do we talk about when we talk about dance”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona jesienna: Tereza Ondrová, Petra Tejnorová, Jaro Viňarský (Czechy) „What do we talk about when we talk about dance”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach jesiennej odsłony XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu What do we talk about when we talk about dance. Twórcami spektaklu są Tereza Ondrová, Petra Tejnorová oraz Jaro Viňarsky.

O spektaklu:

Czy taniec jest wytłumaczalny? Rok temu, znany zespół taneczny VerTeDance wykonał spektakl taneczny Let’s dance w reżyserii Petry Tejnorovej – kilka lekcji tańca współczesnego dla wystraszonej publiczności. Poprzez opowieść o każdym z tancerzy powstał zorganizowany eksperyment – poradnik, jak pozbyć się lęków na temat taca współczesnego. Wszystko to z odrobiną humoru i ironii.

Z tego spektaklu powstała także ,,wersja kieszonkowa” o nazwie What do we talk about when we talk about dance. Jest to krótki wykład performatywny poświęcony dwójce tancerzy z Czech i Słowacji,  Terezie Ondrovej i Jarowi Viňarskiemu.

O twórcach:

Tereza Ondrová – tancerka, choreografka i performerka mieszkającą w Pradze, założycielka firmy VerTeDance.

 

Petra Tejnorová – reżyserka teatralna, wykładowczyni na Academy of performing Arts w Pradze

i performerem mieszkającym w Pradze.

Jaro Viňarský – Słowak, tancerz, choreograf i performer, założyciel platformy SKOK!

Wspólnie stworzyli wiele projektów (YOU ARE HERE, Nothing Sad, Absent, Let´s dance…). Kluczowe słowa wyrażające ich kreacje to: humor, górowanie, spontaniczność i głębia tematu.

***

Rezerwacji na wybrane spektakle można dokonywać mailowo, wysyłając wiadomość pod adres ttzawirowania@gmail.com.

Tym razem organizatorzy wprowadzili system płatności PAY AS YOU FEEL, uczestnicy będą mogli zapłacić po spektaklu tyle, ile uważają się za stosowne.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1883199248435175/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close