Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Elwira Piorun „Wody i powietrza…” i Karolina Kroczak „Rzeczy, rzeczy, rzeczy” (Polska)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Elwira Piorun „Wody i powietrza…” i Karolina Kroczak „Rzeczy, rzeczy, rzeczy” (Polska)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Wody, powietrza… to próba zmierzenia się z banalnym, co nie znaczy, że łatwym, tematem żywiołów, które zapewniają człowiekowi  życie. Choreografka eksploruje zmysłowe doświadczenie kontaktu z wodą i powietrzem, poszukując zarazem możliwości ruchowego wyrazu wrażeń płynących ze wzrokowego, słuchowego i dotykowego odbioru tych mniej lub bardziej ulotnych substancji. Woda płynie, powietrze ulatuje. Przemijające i trudno uchwytne żywioły budzą wciąż rosnące i niezaspokojone pragnienie.

Choreografia: Elwira Piorun

Muzyka: Grzegorz Ochęduszko

Tańczy: Elwira Piorun

Czas trwania: ok. 20’

Rzeczy, rzeczy, rzeczy to rozważania na temat odpowiedzialności za Zagładę, a w szerszym wymiarze – za traumę i cierpienie. Autorkę zafascynowała kultura żydowska, łącząca głęboką duchowość z silnym przywiązaniem do materialnego aspektu życia. Inspiracją do powstania tej pracy były przedmioty należące do tych, których już nie ma, a będące nośnikami tożsamości swoich nieobecnych już właścicieli. Co pozostaje po oddzieleniu człowieka od zewnętrznych wyznaczników jego osobowości?

Choreografia: Karolina Kroczak

Muzyka: Zank’offsky

Tańczy: Karolina Kroczak

Kostiumy, scenografia, projekcje: Joanna Sieradzan

Współpraca literacka: Hanna Raszewska

Czas trwania: ok. 40’

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Stara Prochownia, ul. Boleść 2, Warszawa

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close