Warszawa/ Wiosenna Zapowiedź/XIV Festiwal Zawirowania: Backhausdance „Hive” i „Dinner for Two”

Zdjęcie: Warszawa/ Wiosenna Zapowiedź/XIV Festiwal Zawirowania: Backhausdance „Hive” i „Dinner for Two”

Fot. Szymon Ferfecki

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Scena Współczesna zaprasza na wiosenną zapowiedź XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół Backhausdance ze Stanów Zjednoczonych. Tancerze zaprezentują dwa przedstawienia wchodzące w skład repertuaru zespołu Hive oraz Dinner for Two. Hive w choreografii Jennifer Backhaus i w reżyserii Kevina Volansa kładzie nacisk na estetyczne i bogate słownictwo ruchu ludzkiego ciała. Druga praca, Dinner for Two, której choreografem jest izraelski artysta Jhonathan Soutchy, podkreśla emocjonalny zasięg tancerzy w głęboko ludzkiej i emocjonalnej kreacji, badającej dynamikę pary.

Zespół Backhausdance został założony w 2003 roku przez Jennifer Backhaus. Repertuar zespołu charakteryzuje eklektyczny i dynamiczny styl oraz wyjątkowe wyczucie płynności i siły. Oferując różnorodne i innowacyjne spektakle, Backhaus został doceniony przez krytyków tańca współczesnego Orange County, co umożliwiło zespołowi znaleźć się w pierwszej lidze tańca współczesnego w Południowej Kalifornii. W repertuarze zespołu znajdują się intensywne, fizyczne produkcje, które są emocjonalnie zaangażowane. Spektakle Backhausdance charakteryzuje również kapryśna dramaturgia oraz pełen humoru przebłysk ludzkiego doświadczenia.

Bilety w cenie 20 zł można rezerwować mailowo wysyłając wiadomość pod adres: ttzawirowania@gmail.com.

ewejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/wiosenna-zapowiedz–xiii-festiwal-zawirowania,8744?eventId=102905

interticket: https://www.interticket.pl/program/hive-i-dinner-for-two-backhausdance-usa-3738

Warsztaty Jennifer Backhaus

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22/24

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close