Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Akademia Tańca Zawirowania „Ravnfjær” – reż. Artur Grabarczyk

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Akademia Tańca Zawirowania „Ravnfjær” – reż. Artur Grabarczyk

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach letniej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Ravnfjær Artura Grabarczyka. Przedstawienie jest oparte na mitologii nordyckiej oraz na zwyczajach i rytuałach ludności normańskiej z przełomu VII-XII wieku. Jest to swoisty kolaż, który w abstrakcyjny sposób zabiera widzów w podróż po sagach i mitach. Podobnie jak na inne indoeuropejskie systemy wierzeń, na mitologię nordycką składają się mity o bogach i boginiach, bohaterach, cudownych krainach, powstaniu oraz końcu świata. Możemy znaleźć tu m.in. historie olbrzymów i karłów, śmierć Baldura, perypetie Lokiego, proroczą przepowiednię Ragnaroku, jak i nawiązania do świąt i obrzędów obchodzonych przez Normanów na cześć swoich bogów. „Ravnfjær” (czyt.: ravmfjer) w języku norweskim oznacza „krucze pióra” co metaforycznie odnosi się do struktury spektaklu, ukazując mnogość i wielowarstwowość poruszanego tematu. Sam kruk jest symbolem śmierci, wojny, ale i mądrości. Jest także jednymi z atrybutów Odyna – boga Wszechojca, któremu towarzyszyły dwa kruki o imionach Hugin (Myśl) i Munin (Pamięć).

 

Artur Grabarczyk – tancerz, choreograf, nauczyciel tańca oraz filmowiec. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz szkoły wyższej Northern School of Contemporary Dance w Leeds (UK) z tytułem Bachelor of Arts. Studia zakończył z wyróżnieniem (First Class Degree), a jego końcowo-roczne solo wyróżniły znane magazyny Dance Europe oraz Dancing Times). Były tancerz m.in. Scottish Dance Theatre i Bałtyckiego Teatru Tańca, a także studenckiego zespołu AP Group, którego był założycielem. Autor kilku choreografii.

Koncept i reżyseria: Artur Grabarczyk

Choreografia: Artur Grabarczyk oraz tancerze

Wykonanie:  Agata Baran, Wiktor Bębacz, Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Włodek Kołobycz, Kasia Kuzka, Beata Miernik, Oliwia Pierzchała, Izabela Prokopek, Justyna Ptaszyńska, Agnieszka Sterczyńska, Alicja Wójtowiec, Konrad Zagajewski
Kostiumy – Iwona Raczyńska, Weronika Cudzik

Konsultacja:  Joanna Lichorowicz-Greś

Muzyka: collage

***

CENY BILETÓW:

25 zł – bilet normalny
15 zł – bilet ulgowy i na spektakle Projektów Akademii Tańca Zawirowania
100 zł – karnet na wszystkie spektakle
50 zł – karnet na 3 spektakle

Wejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28

Dokładny program i szczegółowe informacje: ttzawirowania@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/
Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close