Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: CIA Daniel Abreu „Zwierzę” (Hiszpania)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: CIA Daniel Abreu „Zwierzę” (Hiszpania)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Zwierzę to dzieło na pięcioro performerów ukazujących się w onirycznej atmosferze. Badają przestrzenie konieczności i przeznaczenia: obserwujemy przepływ nakładających się na siebie obrazów i scen fizycznych, emocjonalnych odpowiedzi, sytuacji ekstremalnych, w których instynktownie odwołujemy się do najbardziej codziennych sytuacji naszego życia. Bez uciekania się do klasycznej narracji wątkowej, spektakl ukazuje płynące w emocjonalnym rytmie obrazy walki, determinacji, rozluźnienia, miłości. Ukazuje zachowania powiązane z ideą zwierzęcości i przetrwania.

 

Choreografia i reżyseria: Daniel Abreu

Asystent reżysera: Janet Novas

Tekst: Marina Wainer

Tańczą: Dácil González, Alvaro Frutos, Álvaro Esteban, Anuska Alonso and Daniel Abreu

Światła: Irene Cantero

Senografia: Daniel Abreu

Koordynacja techniczna: Sergio García

Fotografie: Alberto Bañares

Spektakl wyprodukowany we współpracy z the Mercat de les Flors and the Auditorio de Tenerife supported Modul Dance

Współpraca: Plezna Izba Maribor (Eslovenia), Station Zuid de Tilburg (Netherlands)

Czas trwania: 55’

 

Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie również narodziło się jego zainteresowanie ruchem i ekspresją sceniczną. Jako performer pracował w wielu hiszpańskich teatrach. Ścieżkę przewodnią działań zespołu można określić jako stosowanie fizycznych narzędzi performera i rozmaitych przekładów scenicznego obrazu oraz poetyki życia codziennego w celu utrzymania gotowości widza do doświadczania zaskoczenia. Zespół składa się z artystów swobodnie dysponujących wachlarzem fizycznych umiejętności i stale poszukujących nowych możliwości spójnej komunikacji poprzez ciało.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Duża Scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close