Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Mancopy Dansekompagni „Każdy ostatni oddech” (Egipt/Liban/Palestyna)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Mancopy Dansekompagni „Każdy ostatni oddech” (Egipt/Liban/Palestyna)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl ten wykracza poza to, jak media relacjonują “arabską wiosnę” – falę odnowy, która podważa dotychczasowy sposób postrzegania Środkowego Wschodu przez Zachód. Punkt wyjścia przedstawienia to czwórka tancerzy; spektakl nabiera kształtu poprzez ich własne historie. Poprzez własne niespokojne losy, nieustannie wstrząsane polityczną i społeczną niestabilnością, każde z nich ukazuje artystyczną i fizyczną osobistą rzeczywistość. W ciągu ostatnich 20 lat świat zachodni podczas Świętej Wojny stopniowo definiował swój stosunek do świata arabskiego. Gdy świat arabski zaczyna przedefiniowywać sam siebie, sztuka i artyści stają się istotnym elementem tego procesu. Oto powód powstania spektaklu.

KAŻDY OSTATNI ODDECH

Choreografia: Jens Bjerregaard

Aranżacja muzyczna: Zeid Hamdan (Lebanon)

Tańczą: Aurélien Zouki (Liban), Farah Saleh (Palestyna), Mahmoud Rabiey (Egipt), Yendi Nammour (Liban/Austria)

Współpraca artystyczna: Geoliane Arab (Liban)

Współpraca techniczna: Elie Youssef (Syria)

Czas trwania: ok. 55’

Mancopy Dansekompagni zostało utworzone w 2005 roku przez dyrektora artystycznego Jensa Bjerregaarda, uznanego duńskiego choreografa. Wcześniej, w latach 1998-2004 Bjerregaard był dyrektorem artystycznym Ensemble Urban Elves. Repertuar zespołu jest zbudowany zarówno na choreografiach Bjerregaard’s, jak i choreografów z całego świata, m. in. z Singapuru, Francji, Węgier czy Włoch. Na potrzeby niniejszego projektu Bjerregaard zdecydował się pracować z tancerzami z Palestyny, Libanu i Egiptu.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Mała Scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close