Warszawa: IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

Zdjęcie: Warszawa: IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania

Fot. Ewa Krasucka

Wersja do druku

Udostępnij

16 zespołów oraz 4 wykonawców indywidualnych zaprezentuje swoje spektakle na scenach Teatru Studio oraz Starej Prochowni. Motywem przewodnim IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania będzie izraelski teatr tańca. W tym nurcie zaprezentowane zostaną spektakle teatrów tańca z Izraela: Kolben Dance, Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, duet: Ido Tadmor i Nadar Rosano oraz Teatr Tańca Zawirowania z  najnowszą izraelsko-polską produkcją Navigation Song BD303m (chor. Irad Mazliah).

Kolejną grupę festiwalowych gości stanowić będą  artyści z Dalekiego Wschodu. W tym nurcie zaprezentują się Młodzi choreografowie z Chin w programie China New Wave oraz teatr tańca ISSUM z Korei Południowej.Egzotyczny akcent na festiwalowych scenach stanowić będą zespoły z Meksyku – Moving Borders, z Turcji – Asli Bostanci oraz Taoufiq Izeddiou z Maroko.

 

Nie zabraknie także gości ze Starego Kontynentu. Kolejny raz widzowie zobaczą Compagnie Pal Frenak z Węgier, która dwa lata temu zachwyciła warszawską publiczność oraz Hilde Elbers w duecie z Johnnym Schoofs. Tym razem węgiersko-francuski zespół Pala Frenaka pokaże najnowszą produkcję pt. Hymen. ponadto wystąpi litewski teatr tańca AuraDance ze spektaklem 1863 oraz węgierski Kata Juhasz Dance Company z That’s Alright with me. Propozycją ze Szwecji jest Charlotte Ofverholm, która wraz z zespołem w dwóch przedstawieniach zaprezentuje bardzo fizyczną odmianę teatru tańca. W klimacie trendów awangardowych zaprezentuje się ukraińskie TANZLaboratorium w Cruelty of Possibility.

Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania to jednak nie tylko codzienne spektakle zespołów z całego świata. Artyści, których zobaczycie na scenie poprowadzą także otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych. Po przedstawieniach natomiast odbywać się będą spotkania i dyskusje z wykonawcami w klubie festiwalowym w Teatrze Studio.

 

Zapowiedź

Szczegółowy program i kontakt:

 

http://www.zawirowania.pl, e-mail:  ttzawirowania@gmail.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1; Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close