Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Tomáš Nepšínský „Y. A. N. A.” (Słowacja) – premiera

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Tomáš Nepšínský „Y. A. N. A.” (Słowacja) – premiera

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Intymna rozmowa mężczyzny z matką o tym, co było, co jest, co go rani. „Naprawde jestem jedyny, nie ma nikogo takiego jak ja? Nie ma, jesteś jedyny. Każdy jest jedyny”. Tylko jeden człowiek na scenie… Co powie matce? Co powie publiczności?

Y.A.N.A.

Koncepcja i choreografia: Tomáš Nepšínský

Muzyka: collage

Tańczy: Tomáš Nepšínský

Video: Mária Júdová

Światła: Ján Čief

Czas trwania: ok. 35‘

Tomáš Nepšínský jest nagradzanym i doświadczonym tancerzem, choreografem i nauczycielem. Od 2009 roku jest dyrektorem Departamentu Tańca w Konserwatorium J. L. Bella w Bańskiej Bystrzycy. Jego spektakle były prezentowane na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Belgii, Czechach, Hiszpanii i w Indiach. We współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania stworzył „Zbliżenia” – spektakl, którego premiera odbyła się podczas VII Festiwalu i który wciąż jest ciepło odbierany przez polską i międzynarodową publiczność.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Stara Prochownia, ul. Boleść 2, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close