Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Thomas Noone Dance „Dziwnie znajoma katastrofa” (Hiszpania)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Thomas Noone Dance „Dziwnie znajoma katastrofa” (Hiszpania)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

W Dziwnie znajomej katastrofie trzy pary tańczą swoje relacje i emocje. Dzieląc się przeczuciem nadciągającej klęski opowiadają swoje historie przy zastosowaniu dynamicznego, wybuchowego i intensywnie emocjonalnego słownika ruchowego. Spektakl koncentruje się na sytuacjach, które nieuchronnie popychają nas w stronę chaosu, ale nie jest to przedstawienie melancholijne. To żywiołowa i wysokooktawowa sztuka nasycona charakterystyczną ironią. „Połączyłem kreację formalną i improwizację strukturalną w celu znalezienia intymnego i ekspresyjnego języka. Celem choreografii jest zwrócenie uwagi na człowieczeństwo i indywidualność wykonawców” mówi o swojej pracy Thomas Noone.

Choreografia: Thomas Noone

Asystentka choreografa: Nuria Martínez

Muzyka: Jim Pinchen

Tańczą: Silvia Albanese, Javier G. Arozena, Alba Barral, Arnau Castro, Jerónimo Forteza, Elena Montes

Światła: Enric Alarcón

Dzwięk: Omar Merino

Transport: Xoriguer Expres

Produkcja: Sara Esteller

Czas trwania: 60’

Thomas Noone Dance to zespół tańca współczesnego kierujący się misją przekazywania szerokiej publiczności fizycznego, ekscytującego i wymagającego teatru tańca. Od 2001 roku zespół bada wolny styl wymagający od tancerzy silnych umiejętności technicznych i kontynuuje poszukiwanie sposobu pozwalającego na przekazanie widowni za pośrednictwem ciała płynących ze sceny emocji. Grupa jest otwarta na współpracę z innymi zespołami i choreografami, jak również z artystami uprawiającymi inne dziedziny sztuki: kompozytorami, muzykami czy projektantami.

Thomas Noone Dance jest Zespołem Rezydencyjnym  saT! (Sant Andreu Teatre)

Thomas Noone Dance otrzymuje dofinansowanie z: The Institue for Culture, Ajuntament de Barcelona, Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya, The Spanish Ministry of Culture (I.N.A.E.M.) oraz the Ramon Llull Institut.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Mała Scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close