Warszawa/IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Tanzlaboratorium „Cruelty of Possibillity”

Zdjęcie: Warszawa/IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Tanzlaboratorium „Cruelty of Possibillity”

Fot. z archiwum Festiwalu Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

„Nie jesteśmy wolni. A niebo wciąż może spaść nam na głowy.” (Antonin Artaud, No More Masterpieces).
TanzLaboratorium stworzyło cykl trzech spektakli poświęconych najbardziej wpływowym reżyserom teatralnym XX wieku pochądzących ze Wschodniej Europy (Łeś Kubras, Vsevolod Meyerhold, Antonin Artaud).

Cruelty of possibility jest trzecim spektaklem, poświęconym ostatniemu z wielkiej trójki. Jego „alchemia teatru” ma formę spektaklu-instalacji, którego głównym celem jest wpływ na percepcję widza poprzez interakcję aktorów z samodzielnie montowanymi obiektami. Twórcy wierzą, że dzisiejsza sztuka przemawia tylko dzięki własnej niemożliwości. Instalacja jest próbą konfrontacji sztuki niemożliwej z rzeczywistością, z potencjalnym wysiłkiem, który wkładamy w realizację (nie)możliwego, z okrucieństwem możliwości – the cruelty of possibility.

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close