Warszawa/ 18. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Ferenc Fehér „Hakuna Matata”

Zdjęcie: Warszawa/ 18. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Ferenc Fehér „Hakuna Matata”

Warszawa/ 18. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Ferenc Fehér „Hakuna Matata”

Teatr Tańca Zawirowania i Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na spektakl Hakuna Matata w choreografii węgierskiego artysty Ferenc Fehéra. Pokaz odbędzie się w ramach sierpniowej odsłony 18. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Hakuna Matata:
To znaczy nie martw się, bądź szczęśliwy.
Jest takie miejsce, gdzie ludzie znają tylko smak szczęścia.
Wszyscy tutaj uwielbiają tańczyć, tańczyć i jeszcze raz tańczyć. Trwa to przez cały dzień.
W starożytnych kulturach taniec Haki Maki był tańcem inspirowanym zwierzętami, bardzo złożonym i niezwykle dynamiczny.
W tym tańcu każdy może przywołać swoje wewnętrzne ja, stanąć z nim do walki lub zaprosić do tańca.
Hakuna Matata!

Taniec: Karolina Paczkowska, Ferenc Fehér
Kreacja: Karolina Paczkowska, Ferenc Fehér, Ildikó Mándy, Kuba Pewiński
Muzyka: Ferenc Fehér
Konsultacje artystyczne: Ildikó Mándy
Reżyseria oświetlenia: Ildikó Mándy
Choreografia: Ferenc Fehér
Wsparcie: Farra and Pipi, B.B.

Ferenc Fehér jest tancerzem, pedagogiem i uznanym choreografem z Węgier. Swoje przedstawienie prezentował podczas wielu festiwali w Europie i na świecie. Prace węgierskiego choreografa były także dwukrotnie prezentowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie. Jego występy zawsze cieszyły się entuzjastyczną reakcją publiczności. Podczas wizyty w Warszawie prowadził również warsztaty z tańca współczesnego w Akademii Tańca ZAWIROWANIA. Oryginalność wyrazu, intensywna fizyczność i charyzma są charakterystyczne dla prac choreografa z Węgier.

Jego styl jest unikalnym i niezwykle ekspresyjnym połączeniem tańca fizycznego, teatru tańca i teatru ruchu, freestyle dance i animalistycznych form motorycznych, przetworzonych w unikalny taniec. Kształtuje się nieprzerwanie od 2007 roku dzięki własnej drodze i indywidualnym choreografiom, bazującym na jego konsekwentnych poszukiwaniach ruchowych i bezkompromisowym doskonaleniu oryginalnej techniki. Zaczynał jako performer w Company Finita la Commedia, z którą zrealizował 19 produkcji i zdobył 16 nagród festiwalowych. Przez ponad 11 lat swojej własnej kariery choreograficznej Ferenc stworzył 25 koprodukcji, z czego połowę poza granicami Węgier. Ze swoimi spektaklami odwiedził całą Europę i sporą część świata, ruszając w trasy w miejsca takie jak m.in: Meksyk, Brazylia, Indie, Panama, Rosja, Korea Pd., Japonia, USA, Izrael, Iran, Kanada, Singapur, Chiny, Egipt. Tworzył także kreacje pozasceniczne, np. w filmie fabularnym World War Z czy filmie tanecznym Amper and Juice. Dzięki swojemu unikalnemu i rozpoznawalnemu stylowi, często uczy podczas zagranicznych festiwali m.in w: Chinach, Rosji, Brazylii, Hiszpanii, Rumunii, USA, Panamie, Palestynie, Iranie, Egipcie, USA, Holandii.

***

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

***
Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ul. Bruna 9

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close