Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Kefa Oiro „Niezrozumiany” (Kenia)

Zdjęcie: Warszawa/VIII Festiwal Zawirowania: Kefa Oiro „Niezrozumiany” (Kenia)

Wariat i zakonnica. Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Misunderstood to solowa praca oparta na obrzędach przejścia towarzyszących śmierci i na ich nowoczesnym postrzeganiu. Zderzenie miejskiej ideologii i tradycji każe skupić się na pokoleniowym i uniwersalnym kontekście. Tancerz eksploruje swoje osobiste blokady ujawniające się poprzez przedmioty, reakcje na krajobrazy, architekturę, głosy, dźwięki i niejednoznaczność momentów uniesienia.

 

Koncepcja: Kefa Oiro

Choreografia: Kefa Oiro

Muzyka: Judy Bwire, soundscapes

Tańczy: Kefa Oiro

Technika: Niko Modennborg

Współpraca artystyczna: Stephanie Thiersch

Czas trwania : 35′

 

Kefa Oiro jest tancerzem i choreografem tańca współczesnego wykształconym także w tradycyjnym tańcu afrykańskim i w technikach afrofusion. W Nairobi założył kila grup tańca współczesnego. Współpracował jako choreograf z takimi teatrami jak Alama Dance Company (sztuka „Loud Silence”) czy Kunja Dance Theatre („Urbanite”). Uczestniczył także w spotkaniach afrykańskich choreografów w Paryżu i Tunezji w 2006 i 2008 roku. Obecnie jest dyrektorem artystycznym grupy tańca współczesnego Tuchangamke która prowadzi poszukiwania ruchowej syntezy arykańskich wspólnot etnicznych, opierających się na Kenya National Theatre.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Stara Prochownia, ul. Boleść 2, Warszawa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close