Warszawa / 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Vocalove & Oddaj ciężar „Chcemy być sobą” / Almada Dance Company „Wuthering days”

Zdjęcie: Warszawa / 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Vocalove & Oddaj ciężar „Chcemy być sobą” / Almada Dance Company „Wuthering days”

20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Almada Dance Company „Wuthering days”. Materiały prasowe organizatora.

W ramach jubileuszowej, 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania w dniu 23 czerwca 2024 roku o godz. 17:30 w Centrum Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie odbędą się spektakle pt. Chcemy być sobą i Wuthering days.

Wersja do druku

Udostępnij

Vocalove & Oddaj ciężar „Chcemy być sobą”

Koncert performatywny Chcemy być sobą to połączenie muzyki rozrywkowej w zaskakujących, mocno zmienionych aranżacjach z ilustracją taneczno-ruchową tworzoną na bazie techniki partneringu. Powstał na gruncie współpracy dwóch grup: Oddaj ciężar, działającej pod kierunkiem artystycznym choreografki Karoliny Kroczak i zespołu wokalnego Vocalove, którego liderem jest Piotr Hajduk.

Poszukiwanie nowych środków ekspresji muzycznej poprzez ciało wzbogaca interpretację utworów. Wykonawcy pokażą sekwencje choreograficzne oparte na współpracy i zaufaniu oraz obrazy grupowe, które przenikają się i transformują.

Vocalove to 16-osobowy zespół wokalny, który działa od 2016 r. Wykonuje muzykę rozrywkową w niepowtarzalnych aranżacjach. Piotr Hajduk – kierownik artystyczny – łączy ze sobą ambitne, jazzowe harmonie z przystępnością i energią muzyki rozrywkowej.

Oddaj ciężar to projekt Karoliny Kroczak, który powstał w 2015 roku z potrzeby rozwijania dziedziny partneringu, jako narzędzia treningowego i języka twórczego w zakresie teatru tańca, performansu i tańca współczesnego w Polsce. Wydarzenia artystyczne tworzy w oparciu o język improwizacji z partnerem i technikę partneringu.

Realizatorzy:

Choreografia: Karolina Kroczak
Wykonawcy: Zespół Vocalove i grupa Oddaj ciężar
Management: Zofia Krystman
Aranżacja: Piotr Hajduk

Almada Dance Company Wuthering days

Transfery stanów emocjonalnych są częścią naszego codziennego życia i przez większość czasu prawdopodobnie nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Często zdarza się, że ludzie doświadczają złości i przenoszą ten stan emocjonalny na bliskie im osoby, inicjując łańcuch wściekłości, który może być trudno zatrzymać.

Companhia de Dança de Almada (Almada Dance Company) to portugalski zespół, rozwijający swoją działalność w obszarach twórczości artystycznej, treningu tanecznego oraz programów kulturalnych. Założony przez Marię Franco, rozpoczął swoją działalność w 1990 roku. Jest producentem spektakli zarówno choreografów krajowych, jak i zagranicznych.

Realizatorzy:

Choreografia: Brian Scalini
Wykonawcy: Bruno Duarte, Mariana Romão, Vítor Afonso
Kostiumy: Martina Drieschner, Brian Scalini
Dyrektor techniczny: Paulo Santos
Muzyka: Roly Porter
Organizacja i produkcja: Companhia de Dança de Almada – Ca.DA

Czas trwania: 60 minut

Link do zakupu biletów: https://kicket.com/wydarzenia/vocalove–oddaj-ciezar-chcemy-byc-soba-almada-dance-company-wuthering-days-xx-miedzynarodowy-fesitwal-zawirowania-22412

20. Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Vocalove & Oddaj ciężar „Chcemy być sobą”. Materiały prasowe organizatora.

20. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania. Plakat: materiały własne organizatora

20. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania. Plakat: materiały własne organizatora

Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania jest jednym z ważniejszych wydarzeń tanecznych w Warszawie, a jego pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku. Głównym hasłem tegorocznego festiwalu jest „otwartość”, bo właśnie nad tym organizatorzy pracowali od początku jego istnienia. Jubileuszowa 20. edycja to okazja, by obejrzeć kilkanaście spektakli artystów i artystek z Włoch, Japonii, Portugalii, Francji, Belgii, Korei Południowej i Polski.

Program 20. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania

17 czerwca, godz. 19.00
Compagnia Zappala Danza (Włochy), ROMEO E GIULIETTA 1.1.

18 czerwca, godz. 19.00
Compagnia Zappala Danza (Włochy), ROMEO E GIULIETTA 1.1.

19 czerwca godz. 19.00
DANCEHAUSpiu & VIDAVE (Włochy), Choreographic Figures / Stimmung

20 czerwca godz. 20.00
Borderline Danza (Włochy), Scherzetto / Gumowska i Mędrzycki, One hundred falls

21 czerwca godz. 19.00
Mandala Dance Company (Włochy), Rites of Passage

22 czerwca godz. 19.00
Dominik Więcek, Café Müller / Mizuki Taka, doldrums

23 czerwca godz. 19.00
Companhia de Dança de Almada (Portugalia), Wuthering days / Vocalove & Oddaj ciężar, Chcemy być sobą

24 czerwca godz. 19.00
Didier Theron Company (Francja), Artemis in the mirror / Compagnie Irene K. (Belgia), Niemandsland

25 czerwca godz. 19.00
Compagnie Irene K. (Belgia), Niemandsland / Marta Kosieradzka, Home grown allure

26 czerwca godz. 19.00
Designare Movement (Korea Południowa), Forest

27 czerwca godz. 19.00
Compagnia DNA (Włochy), The Coloured Series: 19-4122 TCX Moonlit Ocean / Coda Movement (Polska / Włochy) Falling up

Festiwal jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej: www.festiwalzawirowania.pl

KALENDARIUM

godz. 17:30

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, al. Jerozolimskie 181B, B1

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close